Akaryakıt zammına ‘at arabalı’ protesto

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Şanlıurfa’da akaryakıta üst üste yapılan zamları at arabasıyla protesto etti. At arabasıyla, "Nerede petrol, hani gaz, katırla gezeceğiz bu yaz” pankartı ve karikatürlerle kenti turlayan DEVA Partililer vatandaşın ilgisini çekti.

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, son günlerde akaryakıta art arda gelen zamları ilginç bir şekilde protesto etti. Haliliye ilçesinde toplanan parti üyeleri, at arabasının üzerinde “Nerede petrol, hani gaz, katırla gezeceğiz bu yaz” yazılı pankart açtı.

Partililer at arabasıyla birlikte kentte tur atarken, arabayı petrol içerikli karikatürlerin olduğu dövizler taşıyan partililer de arkadan takip etti. Şanlıurfa caddelerindeki bu ilginç protesto görenleri şaşkına çevirdi. At arabasının üstündeki pankart ve karikatürler vatandaşı gülümsetti.

“HAYAT, SÜRDÜRÜLEMEZ DERECEDE PAHALI”

Etkinlikte bir açıklama yapan DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, ”Maaşlarımız dolarla olmasa da hayat pahalılığı dolarla. Son bir hafta içerisinde akaryakıta 3. kez zam gelince bundan bütün toplumun bütün kesimleri etkileniyor. Artık hayat, sürdürülemez derecede pahalı. İnsanlar açlık intiharlarıyla yüz yüzeler. İktidarın bir an önce gidip, DEVA'nın iktidara gelmesi ve bu ülkenin ekonomisine deva olma vakti” diye konuştu.

Vatandaş akaryakıt zamlarına isyan etti İlginizi Çekebilir Vatandaş akaryakıt zamlarına isyan etti 73 bin beş yüz litre kaçak akaryakıt ele geçirildi İlginizi Çekebilir 73 bin beş yüz litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...