AKP teşkilatı aşı olana Erdoğan’ın kitabını hediye edecek

AKP Tunceli’nin Pülümür İlçe Başkanlığı, kentte aşı olup partilerine müracaat edenlere Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kaleme aldığı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabının hediye edileceğini açıkladı. CHP Tunceli il Başkanı Ali Mustafa Çelik sağlık gibi önemli bir konunun siyasete alet edilmesine tepki gösterdi.

AKP teşkilatı aşı olana Erdoğan’ın kitabını hediye edecek

AKP Pülümür İlçe Başkanı Çağnur Kılıçoğlu sosyal medya hesabından Pülümürlülere seslenerek çağrıda bulundu. Başkan Kılıçoğlu aşısını olan ilk 62 kişiye Erdoğan'ın kaleme aldığı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün' adlı kitabını hediye edeceklerini söyledi.

CHP'Lİ BAŞKANDAN TEPKİ

CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ise Kılıçoğlu’na tepki göstererek AKP'nin sağlık gibi önemli bir konuda siyasi fırsatçılık yaptığını belirti.

Çelik, “AKP hükümeti zaten tüm alanlarda devletin kurumsal yapısını ötekileştirmeye devam ediyor. Sağlık ve eğitim ve din gibi toplumumuzun önem verdiği konular siyaset üstüdür. Ama ne yazık ki AKP zihniyeti bu noktada hep yaşanılan mağduriyetlerden bir fırsatçılık yaratma, siyasi rant elde etmenin derdindeler. Bu kitabın aşı ve sağlık üzerinden dağıtılması  çok şık bir olay değil bunlar ciddi alınacak konularda değil” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kitap yazdı İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan kitap yazdı