AKP’li başkan vatandaşa silahla ateş etti, serbest kaldı

Ardahan’ın Göle ilçesi Köprülü Belediye Başkanı AKP’li Yücel Akkoç, kendisinden yol talebinde bulunan Gökmen Özyıldırım’a tepki gösterip hakaret etti. Kavgaya dönüşen tartışma sırasında Akkoç, silah çekti. İddialara göre tabancadan çıkan kurşun vatandaşa isabet etmezken belediye binasının kapı camları parçalandı. AKP'li Başkan, Jandarma karakolunda alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. SÖZCÜ'ye konuşan Başkan Akkoç, "Silah çektim ama ateş etmedi. Çekmeseydim, şimdi ya ölmüştüm ya da yoğun bakımdaydım" dedi.

AKP’li başkan vatandaşa silahla ateş etti, serbest kaldı

Ardahan'ın Göle ilçesi Köprülü Belediye Başkanı AKP'li Yücel Akkoç, kendisinden yol talebinde bulunan Gökmen Özyıldırım'a tepki gösterip hakaret etti. Hakaret sonrasında Gökmen Özyıldırım, elindeki sopayla Akkoç'a vurmasıyla tartışma kavgaya dönüştü. Belediye binası önünde meydana gelen olay sırasında AKP'li Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Gökmen Özyıldırım’a silah çekti.

“AKRABALARIN SOSYAL MEDYADA BENİ ELEŞTİRİRYOR”

Gökmen Özyıldırım’ın avukatı ve aynı zamanda Ardahan Baro Başkanı olan Osman Nuri Yıldız’ın SÖZCÜ’ye verdiği bilgiye göre olay şöyle gelişti:

Gökmen Özyıldırım, AKP’li Başkan Akkoç’tan evinin bulunduğu bölgedeki yol sorunun giderilmesini istedi. Başkan Akkoç, yol düzenlemesini yapmayacağını belirterek, “Ben senin için yol falan yapmam. Senin akrabaların sosyal medyada beni eleştiriyor. Ben bu topluma hizmet falan etmem” diyerek Özyıldırım'a hakaret etti. Hakaret sonrasında Gökmen Özyıldırım’ın elindeki sopayla Akkoç'a vurmasıyla tartışma kavgaya dönüştü.

Çıkan kavga sonrasında Başkan Akkoç, silahını çekerek Gökmen Özyıldırım'a doğrulttu. İddialara göre, bu sırada bir belediye meclis üyesi duruma müdahale ederken Akkoç’un silahı ateş aldı. AKP’li başkanın silahından çıkan kurşun Özyıldırım'a isabet etmezken belediye binasının kapısının camlarını parçaladı.

“BAŞKAN HAKKINDA HİÇ BİR İŞLEM YAPILMADI”

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Jandarma ekipleri Akkoç'u gözaltına alarak karakola götürdü.

Jandarma karakolunda alınan ifadelerin ardından Akkoç serbest bırakılırken, Gökmen Özyıldırım ve iki akrabası gözaltına alındı. Geceyi gözaltında geçiren Gökmen Özyıldırım ve iki yakını tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ancak mahkeme, Özyıldırım ve yakınlarını adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Özyıldırım ailesinin avukatı, kamera kayıtlarının, delillerin ve olay yerinin incelenmesi ile ifadelerin dikkate alınması için itirazda bulundu.

“ADALETİN ÜSTÜNE SİYASİ BİR GÖLGE DÜŞTÜ”

Gökmen Özyıldırım'ın avukatı olan aynı zamanda Ardahan Baro Başkanı Osman Nuri Yıldız, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Ceza kanunda kişilerin sorumsuzluğunu düzenleyen bir kısım maddeler var. Ancak, ‘kişi belediye başkan olursa ceza almayacak’ diye bir madde yok. Burada müvekkilime işlem yapılması normal. Hakaret sonrası belediye başkanına vurmuş. Başkanın ise hakaret ettiği, adam öldürmeye teşebbüs ettiği ve meskun mahalde silahla eteş ettiğine dair kamera kayıtları var. Bu yapılırken belediye başkanına yasal işlem yapılmaması adaletin üstüne siyasi bir gölge düştüğü noktasında tereddüde yol açıyor” dedi.

“SİLAH ÇEKMESEYDİM YA ÖLMÜŞTÜM YA DA YOĞUN BAKIMDAYDIM”

SÖZCÜ’nün sorularını yanıtlayan AKP’li Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ise, “Ben de fakir fukaranın, garip gurabanın hakkını koruyorum. Herkese eşit şekilde hizmet ediyorum. Okulun önüne bile hayvan gübresi döküyorlar. Kavga sırasında silah çektim ama ateş etmedim. Tanıklar var. Kamera kayıtları var. Kendimi korumak için silahımı çektim. Çekmeseydim, şimdi ya ölmüştüm ya da yoğun bakımdaydım” diye konuştu.

 

600 bin TL'ye makam aracı alan AKP'li başkan: Şahin alacak halimiz yok ya… İlginizi Çekebilir 600 bin TL'ye makam aracı alan AKP'li başkan: Şahin alacak halimiz yok ya…