Sözcü Plus Giriş

Ali Babacan’dan bildiri tepkisi: Acı hafıza depreştirilmemelidir

Eski amirallerin yayımladığı bildiriye ilişkin açıklamada bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, "Tarihimizin utanç sayfaları askerlerin siyasete yönelik hadsiz müdahaleleriyle doludur. Bu acı hafıza depreştirilmemelidir" ifadelerine yer verdi.

Güncellenme: 19:40, 04/04/2021
Ali Babacan’dan bildiri tepkisi: Acı hafıza depreştirilmemelidir

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eski amirallerin yayımladığı bildiriye ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Babacan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihimizin utanç sayfaları askerlerin siyasete yönelik hadsiz müdahaleleriyle doludur. Bu acı hafıza depreştirilmemelidir. İktidarın, sürekli “düşman” belirlemesi ve suni mağduriyet kampanyasına devlet kurumlarını katması ise yarınlarımıza zarar verir. Çözüm tam demokrasidir.”

İlginizi ÇekebilirCHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan emekli amirallerin bildirisiyle ilgili açıklamaCHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan emekli amirallerin bildirisiyle ilgili açıklamaİlginizi ÇekebilirMeral Akşener, Hakkari'den seslendi: Karpuz gibi ikiye bölündükMeral Akşener, Hakkari'den seslendi: Karpuz gibi ikiye bölündükİlginizi ÇekebilirEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisiEmekli amirallerden Montrö ve sarıklı amiral bildirisi