Bahçeli’den Biden’a: Utanç verici bir suç, rezalet

MHP lideri Devlet Bahçeli'den ABD Başkanı Joe Biden'a sert tepki: ABD terör örgütleri ile mi yoksa Türkiye ile mi müttefiktir? ABD yönetimi dost mu düşman mıdır? Teröristlere silah vermek utanç verici bir suçtur, rezalettir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Analar Bacılar Kurultayı’nda konuştu. ABD yönetimine ve Başkan Biden’a tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi:

– Biden yönetimi bize göre bir karar vermelidir. ABD terör örgütleri ile mi yoksa Türkiye ile mi müttefiktir? ABD yönetimi dost mu düşman mıdır? Teröristlere silah vermek utanç verici bir suçtur, rezalettir.

– Toprağa bir girsek mi dünyaya bin geliriz. Yine de teslim olmayız, pes etmeyiz. Bu davaya bağlıyız. Bu davayı bayrak gibi taşıyacağız. Tehdit yoğundur, hava kurşun gibi ağırdır. Türkiye’yi etkisizleştirme çabasındalar ama başaramayacaklar. Millet bir olur aşılmaz güç olur zalimlerle mücadele eder.

– Anaların nefesi PKK’nın ensesindir. HDP, PKK’nın ikmal organıdır. HDP eşittir PKK’dır. HDP terörist sevk zincirin ilk halkasıdır. HDP’nin ön kapısından giren arkadan terörist kamuflajı giyerek çıkmaktadır. HDP terörizmin siyasi organizasyonudur.

‘BÖLÜCÜ KEBAPÇILAR’ İFADESİNİ YİNE KULLANDI

Devlet Bahçeli geçen haftaki grup toplantısında “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” demiş, bu sözleri çok konuşulmuştu. Bugün de “Hiç kimse aklımızla alay etmesin” diyen Bahçeli, şunları söyledi: Bir yanda yandaşlarını ölüm oruçlarına mahkum eden, diğer yanda tıka basa kebap yiyen bölücü kebapçılardır. HDP’ye destek, PKK’ya destektir. HDP’yle ortaklık, PKK’yla ortaklıktır.

PKK, ABD'de anlaşma yaptı İlginizi Çekebilir PKK, ABD'de anlaşma yaptı Hulusi Akar: ABD'nin YPG'ye silah sağladığını esefle görüyoruz İlginizi Çekebilir Hulusi Akar: ABD'nin YPG'ye silah sağladığını esefle görüyoruz