Bu kez Sultangazi’de durdurulan minibüsten çıktılar

İstanbul Sultangazi’de ekiplerin uygulama sırasında şüphelenerek durdurduğu minibüste, yurda kaçak yollarla girdiği tespit edilen 17 kaçak göçmen yakalandı.

Bu kez Sultangazi’de durdurulan minibüsten çıktılar

Olay, Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi Cebeci yolu üzerinde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, son günlerde yurda kaçak yollar ile giren mülteci sayısında yaşanan artış nedeni ile Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Sultangazi Belediyesi zabıta ekipleri ortak olarak uygulama gerçekleştirdi.

İKİSİ KADIN BEŞİ ÇOCUK 17 KİŞİ YAKALANDI

Uygulamada ekipler şüphe üzerine bir minibüsü durdurarak içindeki yolcuları aşağıya indirip arama yaptı. Durdurulan araçta yapılan kontrollerde tamamı yabancı uyruklu 5'i çocuk 2'si kadın toplam 17 kişi yakalandı.

Yapılan incelemede kaçak göçmenlerin planlı bir şekilde organize edilerek birileri tarafından finanse edilip yurda sokulduğu anlaşılırken, tüm göçmenlerin çantalarının içeriğinde spor ayakkabı, gıda maddesi ve aynı yaşam malzemelerin çıkması ise dikkat çekti. Kaçak göçmenleri taşıyan araç sahibinin de yabancı uyruklu olduğu anlaşılırken trafik ekipleri tarafından araç trafikten men edilerek sürücüye ise cezai işlem uygulandı. Sürücü ifadesi alınmak üzere diğer göçmenler ile birlikte Habibler Şehit Ayhan Ölçer polis merkezi amirliğine götürüldü.

İşlemleri devam eden göçmenlerden yaşı küçük olanlar çocuk büro amirliğine sevk edilirken yapılan işlemlerin ardından tamamının sınır dışı edileceği öğrenildi. İHA

Esnaftan 'sığınmacı' isyanı: Bu şekilde devam ederse azınlığa düşeceğiz İlginizi Çekebilir Esnaftan 'sığınmacı' isyanı: Bu şekilde devam ederse azınlığa düşeceğiz Kılıçdaroğlu: Binlerce sığınmacı elini kolunu sallayarak nasıl geldi, kim izin verdi? İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Binlerce sığınmacı elini kolunu sallayarak nasıl geldi, kim izin verdi?