Bugünkü vaka ve vefat sayısı kaç? İşte corona virüsünde son durum

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 30 Ekim 2021 Cumartesi gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna göre son 24 saatte 203 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "30 Ekim 2020 İzmir depremi hepimizi sarsmıştı. Depremde 117 insanımız can verdi. Bir anda yıkımlara yol açan bir afet! Kayıpları; hastalığa bağlı, süreci bilinen ölümlerle elbette bir tutulamaz. Ama unutmayın: Sadece bugünkü vefat sayımız 203. Önlenmesi mümkün ölümler önlenmeli" dedi.

Bugünkü vaka ve vefat sayısı kaç? İşte corona virüsünde son durum

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 30 Ekim verilerine göre, 344 bin 163 test yapıldı.

Son 24 saatte, 23 bin 96 yeni vaka tespit edildi. 28 bin 632 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 203 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN UYARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “30 Ekim 2020 İzmir depremi hepimizi sarsmıştı. Depremde 117 insanımız can verdi. Bir anda yıkımlara yol açan bir afet! Kayıpları; hastalığa bağlı, süreci bilinen ölümlerle elbette bir tutulamaz. Ama unutmayın: Sadece bugünkü vefat sayımız 203. Önlenmesi mümkün ölümler önlenmeli” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale,  Osmaniye, Eskişehir, Balıkesir, Edirne ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

Resim

 

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 29 Ekim verilerine göre, dün 351 bin 373 test yapılmıştı. Dün, 24 bin 409 vaka tespit edilirken, 209 kişi hayatını kaybetmiş ve 30 bin 846 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Resim Corona virüsü salgınında kritik eşik aşıldı İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınında kritik eşik aşıldı Samsun'da dikkat çeken corona ölümleri İlginizi Çekebilir Samsun'da dikkat çeken corona ölümleri

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ağrı AMASYA Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Cumartesi Diyarbakır Edirne Eskişehir izmir Kırklareli Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...