CHP’li belediye başkanına beyzbol sopalı saldırıda 7 gözaltı: Saldırganlar tanıdık çıktı

Aydın'ın Didim İlçesi'nin CHP’li Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’ın dün gece uğradığı beyzbol sopalı saldırıyla ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında dün mühürlenen İkiz Kuleler’in sahibi A. O. oğlu ve kardeşinin de bulunduğu öğrenildi.

CHP’li belediye başkanına beyzbol sopalı saldırıda 7 gözaltı: Saldırganlar tanıdık çıktı

Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a yapılan beyzbol sopalı saldırı sonrası Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı soruşturma çerçevesinde 7 kişinin gözaltına alındı. Olay yeri ve çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri olaydan hemen sonra bir kişiyi gözaltına alırken, kaçan kişilerin yakalanması için çalışma başlatmıştı.

ARALARINDA İKİZ KULELER’İN SAHİBİ DE VAR

Polisin yaptığı çalışmalar sonucunda olayla ilgili oldukları şüphesiyle, ‘İkiz Kuleler’in sahibi A. O. İle  İ.O. , M.O., Y.C.Ö, F.Ö. , B.D ve A.S. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, gözaltındakilerin sorgularının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANLARI KINADI

Didim Belediye başkanı CHP'li Deniz Atabay'a yapılan saldırıyı Aydın başta olmak üzere yurt genelinde CHP ve İYİ Partili birçok belediye başkanı kınayarak, sorumluların en kısa sürede ortaya çıkarılarak cezalandırılmasını istedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Aydın Valiliğinden de bir yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, saldırı sonrası emniyet birimlerinin yaptığı çalışmada 1 kişinin Didim'de olay sonrasında, 2 kişi'nin Söke ilçesinde saat 04.00'da yakalandığı, olaya karıştığı değerlendirilen diğer kişilerin ise bugün saat 12.10'da Didim'de gözaltına alındığı belirtildi. Valilik olayla ilgili soruşturmanın Didim Cumhuriyet Savcılığınca yürütüldüğünü açıkladı.

CHP'li belediye başkanına beyzbol sopalı saldırı İlginizi Çekebilir CHP'li belediye başkanına beyzbol sopalı saldırı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...