Erdoğan’dan ‘ölmüş’ etiketi altında paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakkında sosyal medyada asılsız iddialar paylaşan kişiler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’dan ‘ölmüş’ etiketi altında paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'da kendisine hakkında #ölmüş etiketiyle ilgili paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

“HAKARET EDİLDİ”

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan ‘Recep Tayyip Erdoğan’, ‘ölmüş’ başlıkları altında çok sayıda kullanıcının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret ettiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı;

“Cumhurbaşkanımıza yönelik paylaşımlar ile Cumhurbaşkanına hakaret suçu işlendiğinden anılan paylaşımlar ile bu paylaşımları yapan kullanıcıların tespiti ile failler hakkında soruşturma yürütülerek, kamu davası açılmasını vekil olarak saygılarımla arz ederim.”

EMNİYET İŞLEM BAŞLATMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü de , Twitter'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kastederek ‘ölmüş' etiketiyle paylaşım yapan 30 kişi hakkında işlem başlatıldığını belirtmişti.

Emniyetin açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti;

* Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

* Yürütülen sanal devriye faaliyetlerinde kapsamında, Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN kastedilerek #ölmüş hashtagine (etiket) başlatıldığına rastlanılmıştır.

* Bahse konu hashtag (etiket) altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şahıs tespit edilmiş, haklarında gerekli yasal işlemler/çalışmalar başlatılmıştır.

* Yalan, mesnetsiz ve dezenformasyon ihtiva eden paylaşımlar hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere gönderilmektedir.

Erdoğan yürüdü, İletişim Başkanı paylaştı: Dosta güven, düşmana korku İlginizi Çekebilir Erdoğan yürüdü, İletişim Başkanı paylaştı: Dosta güven, düşmana korku

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...