Datça’da 4.6 büyüklüğünde deprem! Son depremler…

Datça'da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre depremin merkez üssü Datça açıkları olurken, derinliği 15 kilometre olarak belirlendi. Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

Datça’da 4.6 büyüklüğünde deprem! Son depremler…

Saat 14:26 Datça'da 4.6 büyüklüğünde deprem yaşandı. Ege Denizi’nde, Datça’nın 42,98 kilometre açığındaki deprem, yerin 15,02 kilometre derinliğinde oldu. Öte yandan saat 14.36’da yine aynı bölgede bu kez 3.4 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. Saat 14:00 ile 15:00 içerisinde merkez üssü Datça olan 7 deprem meydana geldi. Depremlerin büyüklüğü 2.0 ile 4.6 arasında değişti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıklarken depremin merkez üssü olarak Akdeniz gösterildi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Deprem çantası nasıl hazırlanır, içerisinde neler olmalı? İlginizi Çekebilir Deprem çantası nasıl hazırlanır, içerisinde neler olmalı?

 

Türkiye'nin fay hattı haritası: Fay hattı nerelerden geçiyor? İlginizi Çekebilir Türkiye'nin fay hattı haritası: Fay hattı nerelerden geçiyor?

 

Balıkesir'de 3.3 büyüklüğünde deprem… Son depremler İlginizi Çekebilir Balıkesir'de 3.3 büyüklüğünde deprem… Son depremler