Düğün salonları açılacak mı? İşletmelerin gözü Kabine’de

Düğün Sektörü İşletmecileri Federasyonu (DÜSİFED) Başkan Yardımcısı ve Adana Düğün Salonları Organizasyonu Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, corona virüsü tedbirleri kapsamında 15 aydır faaliyet alanları kapalı olan düğün sektörünün oldukça zor durumda olduğunu belirterek, “Normalleşme takviminde yer almak istiyoruz” dedi.

Düğün salonları açılacak mı? İşletmelerin gözü Kabine’de

Düğün Sektörü İşletmecileri Federasyonu (DÜSİFED) Başkan Yardımcısı ve Adana Düğün Salonları Organizasyonu Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, sektörün yaşadığı sorunları dile getirdi.

15 aydır faaliyetlerinin durdurulduğunu ve bu dönemde maddi manevi zor durumda kaldıklarını belirten Şirin, “Düğünlerin yapılmadığı bu dönem de vaka sayıları 60 binlere ulaştı. Kulis bilgilerine dayalı olarak sunulan kademeli normalleşme takviminde düğün sektörüne de yer verilmesini istiyoruz'' ifadelerini kullandı. Şirin, şunları kaydetti:

“İŞLERİMİZE DÖNMEYİ BEKLİYORUZ”

*Son 9 ayda virüsün yayılmasına neden olan tüm alanlarda faaliyet başlatılırken düğünlerin kulis bilgilerine göre Temmuz ayına ötelenmesini kabul etmiyoruz. On binlerce firma ve 1 milyondan fazla düğün sektörü çalışanının 17 Mayıs'ta işlerimize dönmeyi bekliyoruz.

*Tavan yüksekliklerimiz mevzuat gereği zaten en az 4 metre. Alanlarımız 500-2000 m2 arasında. Emici ve dışarıdan temiz hava basınçlı havalandırma sistemlerimiz mevcut.

*Açık alanlarımız mevcut. sağlık bakanlığı hijyen kurallarına da harfiyen uyduk. Düğünler HES kodu ve maske ateş ölçümü davetli kişi bilgileri alınarak giriş yapılan denetimi ve filyasyonu mümkün organizasyonlardır. Ayrıca mekanlarımızda geçirilen toplam süre, toplu taşıma, AVM, pazar yeri, kafe, restoran ve diğer kalabalık alanlarda geçirilen sürenin çok çok altındadır.

“YÜZDE 50 İSTİYORUZ”

*Hiçbir sektörde kişi sınırlı kısıtlama olmazken bizlerde mekanlarımızın büyüklük ve hacmine bakılmaksızın 50 kişi sınırı getirildi. Turizm ve yiyecek – içecek, ulaşım ve hizmet sektörlerinde olduğu gibi yüzde 50 istiyoruz.

*Düğün sektörü, devletine ve toplum sağlığına gösterdiği saygı ile corona virüsü ile mücadelede üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş ve pandemi de toplam 15 ay çalışmamıştır.

*Düğün sektörü, bir yıl öncesinden başlayarak rezervasyonla çalışan bir sektör olduğu ve birçok hazırlığın çok önceden planlandığı için açılış tarihimiz tüm hizmet ulaşım turizm restoran kafeler ile birlikte düzenlenmeli. İHA

Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 15 Mayıs tablosu İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 15 Mayıs tablosu Aşı olduktan sonra coronaya yakalanan CHP'li vekilden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya dikkat çeken çağrı İlginizi Çekebilir Aşı olduktan sonra coronaya yakalanan CHP'li vekilden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya dikkat çeken çağrı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Adana aydın Bursa CHP Corona Cumartesi düğün Erkan Aydın HES kodu Normalleşme pazar Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Sinovac
Loading...