Erdoğan’ın ‘müjdesine’ tepki yağdı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'müjde' olarak KKTC Cumhurbaşkanlığı ve Meclis Külliyesi yapılacağını duyurmasına tepki yağdı. Çok sayıda siyasetçi ve vatandaş sosyal medya hesabından eleştiride bulundu, 'KKTC müjdesi' etiketiyle binlerce paylaşım yapılınca Twitter’da gündem oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye'yi saraylara, betona boğdukları yetmedi, sıra KKTC'ye geldi. KKTC halkı rantçılara karşı uyanık olsun” dedi.

Erdoğan’ın ‘müjdesine’ tepki yağdı

KKTC’de Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu’nda milletvekillerine seslenen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenen müjdeyi açıklayarak, ”KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ne doğru dürüst bir binası külliyesi var veya parlamento binası var. Biz bunu KKTC’ye yakıştırmıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki bina İngilizlere ait gecekondu. Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımın proje çalışmaları bitti inşasına yakında başlıyoruz” dedi.

Erdoğan'ın ‘müjdesi'ne sosyal medyadan tepki yağdı, binlerce paylaşım yapıldı. ‘KKTC Müjdesi’ etiketi gündemde birinci sıraya oturdu. O tepkilerden bazıları şu şekilde:

“BETON MÜJDE OLUR MU?”

SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar: “Ne büyük beklentilerimiz vardı. Meğer KKTC’deki müjde “külliye” imiş!.. Beton müjde olur mu? Oldu işte!..”

“'YES BE ANNEM'Cİ ZİHNİYET, KIBRIS'A SARAY MÜJDESİ VERDİ İYİ Mİ!”

SÖZCÜ yazarı Yılmaz Özdil: “Türk Mukavemet Teşkilatı'nın efsane Toros'u, milli kahramanımız Denktaş'ın anıt mezarını 9 yılda bitiremeyen/bitirmeyen ‘yes be annem'ci zihniyet, Kıbrıs'a saray müjdesi verdi iyi mi!”

“KKTC HALKI RANTÇILARA KARŞI UYANIK OLSUN”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: “Erdoğan’ın ‘doğalgaz bulduk' deyip yine faturaya zam yapacağını düşünürken KKTC müjdesi beklemediğimiz yerden geldi. KKTC’ye ‘Saray ve millet bahçesi' yapılacakmış (!) Türkiye’yi saraylara, betona boğdukları yetmedi, sıra KKTC’ye geldi. KKTC halkı rantçılara karşı uyanık olsun!”

“MİLLET PORSİYONLARI KÜÇÜLTSÜN Kİ…”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: “Millet porsiyonları küçültsün ki; Bir Saray da KKTC'ye yapılsın.”

“5'Lİ ÇETENİN YENİ RANT KAPISI”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: “KKTC Müjdesi, 5'li çetenin yeni rant kapısı!”

“AKP İÇİN EN TEMEL İHTİYAÇ SARAY”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin: “Doğru. Her şey bitti Kuzey Kıbrıs’a saray yapmak kaldı. Bizim paramızla bir saray da Kıbrıs’a yapalım. 10 milyon işsiz, 16 milyon yoksul var. AKP için en temel ihtiyaç saray. Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması önündeki en büyük engel AKP’dir.”

“MÜJDE KIBRISLILARA DEĞİL 5'Lİ ÇETEYEYDİ”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen: “KKTC Müjdesi Kıbrıslılara değil 5’li çeteyeydi.”

“BU MÜJDEYE ANCA MÜTEAHHİTLERİNİZ SEVİNİR”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu: “Vatanı kupon arazi gibi görürseniz, devleti beton binalar yapmak zannedersiniz. Devlet olmayı bina yapmak zannederseniz, müteahhitleriniz de kendini devlet zanneder. Türk milletine vereceğiniz KKTC müjdesi tanınma müjdesidir. Bugünkü müjdeye ancak müteahhitleriniz sevinir. Binalar ve beton arasına hapsolmuş dar ufkunuzdan muzdaribim. Madem, bu bir müjde; Türk Milleti’nin bir ferdi olarak, ben niçin bu kadar üzgünüm? Madem, bu bir müjde; sizin adınıza ve milletim adına niçin utandım? Madem, bu bir müjde; bu müjdeden niçin vicdanlarımız ezildi?”

“AKP BETON KULLANMADAN MÜJDE VEREMİYOR ANLAŞILAN”

İYİ Parti Adalet ve Hukuk Politikaları Başkanı Bahadır Erdem: “Cumhurbaşkanının 2 gündür bir türlü veremediği KKTC müjdesi meğersem, külliye inşaatıymış. AKP beton kullanmadan müjde veremiyor anlaşılan. Bu olsa olsa 5 yandaş müteahhit ile onlar üzerinden para devşirenlere müjde olur!”

“YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE MÜJDE, TÜRK MİLLETİNE İSE HAYAL KIRIKLIĞI”

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın: “'Kıbrıs davası büyük davadır. Kıbrıs davasının sahibi büyük Türk milletinin tamamıdır.' Sayın Erdoğan’ın kendisi için büyük bir ilerleme olan bu sözleri bile ‘KKTC Müjdesi' olarak kabul edilebilirdi. Kıbrıs’a Külliye; yandaş müteahhitlere müjde, Türk milletine ise hayal kırıklığıdır!”

“KKTC MÜJDESİ YAVRU KÜLLİYE”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya: “KKTC müjdesi yavru külliye… En iyi bildiği iş inşaat ve itibarın simgesi saray!”

“MÜJDE, LEFKOŞA'YI BETONA BOĞMAK MIYDI?”

MHP eski Milletvekili Sinan Oğan: “Kuzey Kıbrıs Türk halkına vereceğiniz ve hepimizin günlerdir merak! ettiği KKTC Müjdesi Lefkoşa'yı da betona boğmak mıydı?”

Erdoğan müjdeyi duyurdu: KKTC'ye yeni külliye İlginizi Çekebilir Erdoğan müjdeyi duyurdu: KKTC'ye yeni külliye

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...