Evini sel basan kadın kalp krizinden öldü

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Gözucu köyünde başlayan ve yaklaşık 20 dakika süren dolu ve sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Gözucu köyünde dere taştı. Sel suları evini basan Emine Ülker (60) geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Evini sel basan kadın kalp krizinden öldü

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından önceden uyarısı yapılan sağanak, Ağrı’nın Taşlıçay ilçesine 13 kilometre uzaklıktaki 50 hane, 230 nüfuslu Gözucu köyünde saat 15.30 sıralarında etkili oldu.

Yaklaşık 20 dakika yağan dolu ve sağanak sonrası sel suları nedeniyle Gözucu köyünün içerisinden geçen dere yatağı taştı. Köy meydanı suların sürüklediği dev kayalarla doldu.

9 ÇOCUK ANNESİ, KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Birçok ev sel sularının getirdiği çamur ve taşla doldu. Evini su basan 9 çocuk annesi Emine Ülker, üzüntüden kalp krizi geçirdi. Ülker, köylüler tarafından hastaneye kaldırılırken, yolda yaşamını yitirdi. Ahır ve ekili tarım alanları da sular altında kalan Gözucu köyüne AFAD, jandarma ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi.

“ÇOK ÜZGÜNÜZ”

Afette akrabasını kaybeden köylülerden Yılmaz Ülker, ceviz büyüklüğünde dolu ve ardından sağanak yağışta insanların canlarını kurtarmak için evlerine doğru kaçmaya başladığını belirterek, “Hayatımda böyle bir afet görmedim.  Dolu gökyüzünden mermi gibi düşüyordu. Sonra aniden sel geldi. Köy meydanı selin dağlardan getirdiği dev kayalar doldu. Akrabam olan Emine Ülker’de evine su dolunca hem üzüntü hem de korku nedeniyle kalp krizi geçirdi. Hastaneye götürürken yolda yaşamını yitirdi. Akyam saatlerinde köy mezarlığına defnedeceğiz. Çok üzgünüz” diye konuştu. DHA

Sel bölgesinden gelen resmi açıklama yürekleri dağladı! Acı üstüne acı... İlginizi Çekebilir Sel bölgesinden gelen resmi açıklama yürekleri dağladı! Acı üstüne acı... Sel felaketinde dehşete düşüren yeni görüntüler ortaya çıktı İlginizi Çekebilir Sel felaketinde dehşete düşüren yeni görüntüler ortaya çıktı