Hastanede şoför olarak çalışıyordu atamayla müdür yardımcısı yapıldı

Samsun'da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde şoför olarak çalışan H.V. isimli personel, yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapıldı. Atama hastane personeli arasında şaşkınlık yarattı.

Hastanede şoför olarak çalışıyordu atamayla müdür yardımcısı yapıldı

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü, kurum içinde müdür ve sağlık yöneticileri sözleşmeleri imzalanmasının ardından atamaları da gerçekleştirdi. Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç tarafından yapılan atamalara ise ise sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Atamalarda en çok dikkat çeken ise Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde şoför kadrosunda çalışan H.V., yapılan atamayla aynı hastaneye müdür yardımcısı yapılması oldu. H.V.’nin hastanesindeki kadro unvanı şoförken 58/TKHB sözleşme unvanı müdür yardımcısı olarak değişti.

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç

Hastane personeli ise yapılan atamadan dolayı şaşkına döndü. Öte yandan yapılan diğer atamalardan da kentte bulunan bütün hastanelerdeki sağlık çalışanlarının bir çoğunun rahatsız olduğu ileri sürüldü.

“LİYAKATE DEĞİL SENDİKA VE PARTİYE BAKILIYOR”

Samsun Tabipler Odası Başkanı Funda Furtun ise yapılan atamaya tepki göstererek, “Son yıllarda yapılan atamalarda liyakate değil de hangi siyasi partiye ve hangi sendikaya üye olduğuna bakılıyor. Bu atamada onlardan biri. Tamamen siyasi bir atama olarak düşünüyorum” dedi.

ATAMA BELGESİNDE NEDEN ŞOFÖR OLARAK GÖRÜNDÜĞÜ AÇIKLANMADI

Sağlık İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hastanede şoför olarak çalışmadığı ve mutemet olarak görev yaptığı ileri sürülerek H.V.'nin, Kamu Yönetimi bölümü mezunu olduğu ve halen inşaat mühendisliği bölümünde okuduğu bilgilerine yer verildi.

Açıklamada H.V.'nin başarılı ve iyi derece İngilizce bildiği belirtilerek, “Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı atama usul esaslarını belirten 663 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 32. Maddesindeki vasıfları taşıyan başarılı bir çalışanımızdır. Ayrıca 2020 yılı Ekim ayında Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında da Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği ünvanı almaya da hak kazanmıştır. Yasal olarak gerekli şartları taşıyan bu personelimizin ataması müdürlüğümüzün teklifi, Bakanlığımızın onayı ile yapılmıştır. Zaten kanuni şartları taşımayan bir personelin atamasının yapılması yürürlükteki mevzuatlar gereği mümkün değildir” denildi. Ancak Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yayınlanan atama belgesinde H.V.'nin ünvanının neden hâlâ daha şoför olarak göründüğü konusuna değinilmemesi dikkat çekti.

Şoförü hastane müdür yardımcısı yapan Sağlık İl Müdürü Oruç, Şubat ayında da coronaya yakalanmış ve tedavi için özel uçak ile Ankara’ya gittiği için tepki çekmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...