Sungurlu’da corona alarmı! Yeniden kırmızıya büründü

Corona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan denetim ve aşılamanın ardından sokağa çıkma kısıtlamalarının da olumlu etkisi, Çorum Sungurlu’daki yoğunluk haritasına yansımıştı. Daha önce kırmızıdan yeşile dönen risk haritası, bugünlerde tekrar kırmızıya dönmeye başladı.

Sungurlu’da corona alarmı! Yeniden kırmızıya büründü

Daha önceleri, corona virüsü tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, aşılama ve kaymakamlık tarafından alınan tedbirler, salgın yayılımının düşmesine olumlu yansımıştı.

Bu sayede Sungurlu'da corona virüsü yoğunluk haritasında yüksek risk anlamını taşıyan kırmızı alanlar tamamen yeşile dönmüştü.

SON BİR HAFTADA GÖZLE GÖRÜLÜR ARTIŞ

Son bir haftadır vaka sayılarındaki gözle görülür artış, Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritasına da yansıdı. Yoğunluk haritasında yüksek risk anlamını taşıyan kırmızı alanlar tekrar artmaya başladı. İHA

Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan tedbir ve yüz yüze eğitim açıklaması İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan tedbir ve yüz yüze eğitim açıklaması Coronayla mücadelede 5 ilde yeni gelişme! Bakan Koca'dan kritik çağrı İlginizi Çekebilir Coronayla mücadelede 5 ilde yeni gelişme! Bakan Koca'dan kritik çağrı
aydın Bilim Corona Çorum Erzincan korona Malatya risk haritası Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye Yozgat yüz yüze Zonguldak