İstanbul ve 6 ilde yeni gelişme! Sağlık Bakanı Koca: Hepimiz birden sevinebiliriz

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı güncel corona virüsü haritasına göre İstanbul, Nevşehir, Karaman, Hatay, Şanlıurfa, Siirt ve Iğdır'daki aşılamada yeni gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hepimiz birden sevinebiliriz: İstanbul’umuz Mavi" dedi.

İstanbul ve 6 ilde yeni gelişme! Sağlık Bakanı Koca: Hepimiz birden sevinebiliriz

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı günlük COVID-19 tablosuna göre 7 ilin aşı kategorisindeki rengi değişti. Bakanlığın verilerine göre; Hatay, Karaman, Nevşehir ve İstanbul mavi kategoriye, Iğdır ve Siirt sarı kategoriye yükseldi.

BAKAN KOCA: HEPİMİZ BİRDEN SEVİNEBİLİRİZ

Gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Hepimiz birden sevinebiliriz: İstanbul'umuz Mavi” dedi.

Bakan Koca, “Karaman mavi. Demek ki, İzmir, Hakkâri, Kırıkkale, Artvin daha Mavi! Bir ilde risk düzeyi düşünce, risk tüm Türkiye'de düşüyor. Toplum bağışıklığı dayanışma işi! Sağ ol Karaman. %75'in üzerine çıkan ilk doz aşı oranını daha da yükseltelim” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’UMUZA MAVİ ÇOK YAKIŞTI”

İstanbul kategori değiştirmesiyle ilgili paylaşım yapan Vali Ali Yerlikaya, kentteki güncel aşı bilgilerini paylaştı.

Vali Yerlikaya, “İstanbul’umuza mavi renk çok yakıştı. 27 Ağustos saat 20.00 itibarıyla aşılama oranımız yüzde 75. 1. doz 8.699.243, 2. doz 6.491.074, 3. doz 1.097.798. Toplam 16.288.115 doz aşı yapıldı. Aşısını yaptıran hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

İLK SIRADA MUĞLA VAR

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 94,2 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Muğla’yı Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Amasya, Tekirdağ, Aydın, Antalya ve Yalova takip etti.

Yüzde 55,8 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Gümüşhane, Bitlis, Mardin, Diyarbakır, Muş, Bingöl, Batman, Bayburt ve Siirt takip etti.

KIRMIZI İL KALMADI

Bakan Fahrettin Koca, ‘son dakika mesajı’ ifadeleriyle COVID-19 risk haritasında kırmızı renkte il kalmadığını belirterek, “İşi başlatmak kadar bitirmek de çok güzel. 80 ilden sana selamlar, sevgiler Şanlıurfa” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tablosunu paylaştı! İşte 27 Ağustos 2021 vaka ve vefat sayısı İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tablosunu paylaştı! İşte 27 Ağustos 2021 vaka ve vefat sayısı
AMASYA Antalya aydın Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Diyarbakır Edirne Gümüşhane Hatay Iğdır istanbul Karaman Nevşehir Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Şanlıurfa Siirt son dakika Türkiye