İzmir’de iki ayrı bölgede orman yangını

İzmir'in Menderes ve Urla ilçelerinde çıkan yangınların kontrol altına alındığını duyuran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Hafta sonu bütün vatandaşlarımızı dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu sıcak yaz günlerinde tedbiri elden bırakmadan ormanlarımızı hep birlikte koruyalım" dedi.

İzmir’de iki ayrı bölgede orman yangını

İzmir'in Menderes ve Urla ilçelerinde çıkan yangınlara havadan ve karadan müdahale edildi. Menderes'te ormanlık alanda çıkan yangının havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındığı öğrenildi.

Urla’nın Balıklıova bölgesinde makilik alanda çıkan yangına 1 uçak, 5 helikopter, 2 dozer ve 20 arazöz müdahalesiyle yangının kontrol altına alındığı belirtildi.

SOYER: VATANDAŞLARI DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYORUM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, “Menderes ve Urla ilçelerimizde çıkan yangınlar kontrol altına alındı, ekipler soğutma çalışmalarına devam ediyor. Hafta sonu bütün vatandaşlarımızı dikkatli olmaya davet ediyorum. Bu sıcak yaz günlerinde tedbiri elden bırakmadan ormanlarımızı hep birlikte koruyalım” açıklamasında bulundu.

BAKAN PAKDEMİRLİ: YOĞUN MÜDAHALEYLE KONTROL ALTINDA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bugün başlayan İzmir Gaziemir Balıklıova Mevkii'ndeki yangına ekiplerimiz; 1 uçak, 5 helikopter, 20 arazöz, 2 dozer ile müdahale etti. Sahadaki arkadaşlarımızın yoğun müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Köyceğiz'de yine orman yangını başladı İlginizi Çekebilir Köyceğiz'de yine orman yangını başladı