Kentte vaka sayıları yüzde 162 arttı! Validen kritik çağrı

Kırıkkale'de yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını alarmı verildi. Kentte yüzde 162 oranında atış yaşanırken valilikten vatandaşlara "aşı" çağrısı geldi.

Kentte vaka sayıları yüzde 162 arttı! Validen kritik çağrı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan, illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayısında en çok artan iller arasında yer alan Kırıkkale’de, Valilik tarafından vatandaşlara “aşı” çağrısı yapıldı.

Resim

 

AŞI ÇAĞRISI YAPILDI

Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*Kıymetli hemşerilerimiz, haftalık vaka sayılarımızda çok ciddi bir artış var. Covid-19 birçok sevdiğimizi, yakınımızı bizlerden ayırdı ve maalesef ayırmaya da devam ediyor.

*Tedbirleri uygulamada gevşeme gösterirsek, kaybeden yine biz oluruz. Sağlık hepimiz için lütfen, kendimizi ve çevremizi bu noktada koruyalım.

*Sosyal ortamlarda çok dikkatli olalım. Maskemizi kullanalım. Yaptırmadığımız aşılarımızı mutlaka yaptıralım İHA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte güncel vaka ve vefat sayısı İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte güncel vaka ve vefat sayısı Yüz yüze eğitime corona engeli! 600 öğrencisi olan okul kapatıldı İlginizi Çekebilir Yüz yüze eğitime corona engeli! 600 öğrencisi olan okul kapatıldı
Corona Cumartesi Kars Kırıkkale öğrenci okul Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Yeter yüz yüze