Kuzey Marmara Otoyolu için 456 parsel daha kamulaştırıldı

Kuzey Marmara Otoyolu için 456 parsel daha Cumhurbaşkanı Kararı'yla kamulaştırıldı. Bugüne kadar 13 milyon ağacın kesildiği, Kanal İstanbul'a bağlantıyı da sağlayan otoyol için yeni kamulaştırılan alanların önemli bir bölümü orman...

Kuzey Marmara Otoyolu için 456 parsel daha kamulaştırıldı

Büyük bölümün İstanbul’ün en yoğun ormanları üzerinde bulunan ve bugüne kadar 13 milyon ağacın kesildiği belirtilen Kuzey Marmara Otoyolu için yeni kamulaştırma kararı çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamındaki ekli kroki ile listede güzergahı, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından  acele kamulaştırılmasına karar verilmiştir” denildi.

Kararında ekinde yer alan ve kamulaştırılacağı açıklanan listede önemli bir bölümü yine ormanlık alanda yer alan tam 456 parsel arazi yer alıyor. Ömerli, Hadımköy, Sazlıbosna, Firuzköy, Ispartakule, Hoşdere, İkitelli, Kayabaşı, Şahintepe, Şamlar, Karaağaç, Bahsayış ve Nakkaş’taki kamulaştırılacak alanlara ait parsel numaraları kararda tek tek sıralandı.

Kamulaştırılacak alanların tam listesi için tıklayın.

Kuzey Marmara'da neler oluyor? İlginizi Çekebilir Kuzey Marmara'da neler oluyor? Kuzey Marmara'da neler oluyor- 2 İlginizi Çekebilir Kuzey Marmara'da neler oluyor- 2 Garanti dörde katlandı süre 4 yıl uzadı İlginizi Çekebilir Garanti dörde katlandı süre 4 yıl uzadı Otoyolun maliyeti 2.1 milyar dolar arttı İlginizi Çekebilir Otoyolun maliyeti 2.1 milyar dolar arttı Bakanlık ağaca ‘çalı' dedi, otoyolu ormandan geçirdi İlginizi Çekebilir Bakanlık ağaca ‘çalı' dedi, otoyolu ormandan geçirdi