Meclis’ten geçti! Yazılı sınav şartı kaldırıldı

Lisanslı harita kadastro mühendislerine ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Buna göre mühendislerinin yazılı sınav şartı kaldırılarak, faaliyetlerini yürüttükleri süre içinde serbest harita ve kadastro mühendisliği ile müşavirlik yapabilmesine imkan tanındı.

Meclis’ten geçti! Yazılı sınav şartı kaldırıldı

TBMM Genel Kurulu’nda, ‘Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ görüşülerek kabul edildi.

Teklifle; lisanslı harita ve kadastro mühendislerinin yazılı sınav şartı kaldırılarak, faaliyetlerini yürüttükleri süre içinde serbest harita ve kadastro mühendisliği ile müşavirlik yapabilmesine imkan tanındı.

Lisans belgesi almak için gerekli olan 5 yıl deneyim şartı, 10 yıla çıkartıldı. Ayrıca, lisanslı harita ve kadastro mühendislerinin, her ilde büro açabilmesine imkan tanındı. DHA

AKP'den Meclis'e 'Mısır'la dostluk grubu kurulsun' teklifi İlginizi Çekebilir AKP'den Meclis'e 'Mısır'la dostluk grubu kurulsun' teklifi Kılıçdaroğlu ve 8 CHP'li vekilin dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu ve 8 CHP'li vekilin dokunulmazlık fezlekesi Meclis'te

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...