Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu

Ankara Gölbaşı'nda 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen ikiz polis memurları Ahmet (25) ve Mehmet Oruçun, Adanadaki mezarları, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı.

Mezar taşları kırılan ikiz şehitlerin babası konuştu

15 Temmuz darbe girişimi sırasında en ağır saldırının yapıldığı Ankara Gölbaşındaki Özel Harekat Daire Başkanlığında, F-16ların füzeli saldırısında şehit düşen ve merkez Yüreğir ilçesine bağlı Alihocalı Mahallesindeki şehitliğe defnedilen Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin mezar taşlarının kırıldığını gören mezarlık görevlisi, durumu polise bildirdi.

Olay yerinde yapılan araştırma sonucu kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, şehitlikteki Türk bayraklarının sökülüp yere atıldığı ve mezarlıktaki 80e yakın mezar taşının daha kırıldığı belirlendi.

‘ÇOCUKLARIM NE YAPTI SİZE?’

Haberi alır almaz şehitliğe gelen şehitlerin babası Hacı Ali Oruç, mezar taşlarının kırıldığını görünce adeta yıkıldı. Gözyaşlarına boğulan baba Oruç, cep telefonuyla konuştuğu Adana Valisi Süleyman Elbana güvenlik kamerası konulması konusunda istekte bulundu.

Acılı baba Oruç, “Vatanı, bayrağı için canlarını feda eden şehitlerim Ahmetim, Mehmetimi rahat bırakmıyor hainler. Ben onları Allaha havale ediyorum. Biz vatanı için canını seve seve vermeye hazır olan insanlarız. Şu hale bakın. Bu şehitlere yapılacak şey mi bu? Ne yaptı benim çocuklarım size?” diyerek gözyaşı döktü.

‘SALDIRGANLARIN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI’

Adana Valisi Süleyman Elban ise olayla ilgili şüphelilerin yakalanması için çalışmaların başlatıldığını belirterek, “Ekiplerin yaptığı inceleme sonucunda iki şehit mezarımızla birlikte toplam 79 mezarın tahrip edildiği belirlendi. İşin içinde şehitlerimiz olunca, insanın üzüntüsü daha da artıyor. Gördüğümüz kadarıyla genel anlamda tekme vurmak suretiyle mezarlar tahrip edilmiş. Gerekli deliller toplandı ve görüntüler incelenmeye başlandı. Belli bir ipucu da elde edildi. Bunu yapanların insan olduğunu düşünmek mümkün değil” dedi.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, şüpheli ya da şüphelilerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlattı. (DHA)

Şehit eşini 310 bin lira dolandırdılar İlginizi Çekebilir Şehit eşini 310 bin lira dolandırdılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...