MSB’den selde yıkılan köprüler için destek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sel felaketinin yaşandığı Sinop ve Kastamonu’da yıkılan köprülerin yerine kullanılması ve geçişlerin sağlanabilmesi için, 2 yatay kaydırmalı köprü tankı ile 3 sabit köprü aracı gönderildiğini duyurdu.

11 Ağustos 2021 tarihinde Batı Karadeniz bölgesinde başlayan aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop şehirlerinde birçok yapı yıkıldı. Sel bölgelerinde yıkılan köprüler nedeniyle karadan ulaşımda aksamalar oldu.

Kastamonu'da; yağışlar nedeniyle Çatalzeytin Köprüsü, Küre İkiçay Köprüsü, Azdavay Köprüsü yıkılırken, Valay-1 Köprüsünün ayaklarında ve Kanlıçay Köprüsünün yaklaşım dolgularında hasar meydana geldi. Söz konusu bölgelerde yol trafiğe kapatıldı.

Bartın'da; yağışlar nedeniyle Kavlakdibi Köprüsü ve Kumluca 2 köprüsü yıkıldı.

Sinop'ta; yağışlar nedeniyle İkisu Köprüsünde hasar meydana geldi. Çatalzeytin-Türkeli yolu, Türkeli-Erfelek-Sinop yolu ile Ayancık-Sakız yolu meydana gelen hasarlar nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sel felaketinin yaşandığı Sinop ve Kastamonu'da yıkılan köprülerin yerine kullanılması ve geçişlerin sağlanabilmesi için, 2 yatay kaydırmalı köprü tankı ile 3 sabit köprü aracı gönderildiğini duyurdu.

AKP'li Göksu'ya sel bölgesinde vatandaş tepkisi: Her şeyi duymazdan, görmezden gelin, biz hepsini biliyoruz İlginizi Çekebilir AKP'li Göksu'ya sel bölgesinde vatandaş tepkisi: Her şeyi duymazdan, görmezden gelin, biz hepsini biliyoruz Kılıçdaroğlu Sinop'tan seslendi: İnsanlar hayatını kaybettikten sonra önlem almanın bir yararı yoktur İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu Sinop'tan seslendi: İnsanlar hayatını kaybettikten sonra önlem almanın bir yararı yoktur