Onur ödülü Uğur Dündar’a

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti 2020 Basın Yarışması sonuçları açıklandı. Onur ödülleri, yarım asrı aşkın aktif olarak yaptığı mesleği ile takdir gören ve meslek etiğinden asla ödün vermeyen usta Gazeteci Uğur Dündar ile AHBAP gibi Türkiye adına önemli projeler gerçekleştiren ünlü sanatçı Haluk Levent’e verildi.

Onur ödülü Uğur Dündar’a

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Basın Özendirme Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Çok sayıda basın mensubunun eserleriyle katıldığı yarışmada ‘ÇGC'nin ‘Özel Ödülleri'ni hak eden isimler de belirlendi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, eserleri titizlikle değerlendiren jüri üyelerine teşekkür ederek, “Geleneksel hale gelen yarışmamıza ilgi gösteren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Anadolu Basınının hayat damarlarının kesilmek istendiği böylesi zor günlerde; haber peşinde koşan, toplumu aydınlatma ve bilgilendirmeye çalışan, çok zor şartlar altında görev yapan, mesleğimizin yüz akı tüm basın mensupları her türlü övgüye layıktır. Büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren meslektaşlarımızın ÇGC Basın Yarışması'na gönderdiği eserler; jürimiz tarafından titiz bir değerlendirmeye tabi tutuldu. Yarışmaya katılan ve ödül alan tüm meslektaşlarımızı kutluyoruz” dedi.

ÇGC Yönetim Kurulu Üyesi Mutlu Mete'nin başkanlığını yaptığı jüri, Başkan Yardımcısı Yasemin Atasoy, Mali Sekreter Murat Yonat, Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Ünkat, DHA Bölge Müdürü Bekir Karakoca, İHA Bölge Müdürü Adnan Kulak, ASGD Şube Başkanı Mustafa Boz, Birbuçuk TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Yıldız, Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Radyo–Tv Programcılığı Bölüm Başkanı Erdoğan Gürdal, ÇEP Anadolu Meslek Lisesi Gazetecilik Öğretmeni Bekir Dündar ve Radyo – TV Öğretmeni Serap Sönmez'den oluştu. Ödül töreni ile ilgili detaylar, önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Jüri'nin yaptığı değerlendirmeden sonra, ÇGC Yönetim Kurulu özel ödülleri ve başarılı gazetecileri şöyle açıkladı:

ÇGC Onur Ödülü: Uğur Dündar, Haluk Levent

Haber Dalı: Can Çelik
Röportaj: Zafer Şahin, Zeynep Ordu
Güncel Yazı: Oktay Erıl
TV Görüntü: Bülent Serin, Yasin Özcan
Haber Foto: Umutcan İşledici
Spor Haberi: Bora Erdem, Beril Solmuşgül
Sayfa Düzeni: Şebnem Arslan, Özkan Usneker
Radyo Programı: Emrah Yavuz

Çoban Yurtçu Özel Ödülü: Melek Kurt
Mustafa Gümüşdamla Özel Ödülü: Rıza Akın
Ahmet Yahşi Özel Ödülü: Bayram Bulut
Adnan Dinibütün Özel Ödülü: Yücel Bayluk
Kenan Kutay Özel Ödülü: Hakan Toytekin
Yalçın Öcal Özel Ödülü: A. Engin Kanber
Umut Vadeden Gazeteci Ödülü: Elif Ayşenur Bay, Gülşah Özgen, Yağmur Ütücü

ÇGC Özel Ödülleri:

Ramazan Şanıvar
İsmet Ramazan Selçuk
Bilal Tiği
Düzgün Coşkun
Mehmet Büyükkırcalı
Tanır Emre Uzelgeçici
ORhan Işık (Hayatın Artıları – Radyo Güney)

Basın Özgürlüğü Ödülü'ne Çiğdem Toker layık görüldü İlginizi Çekebilir Basın Özgürlüğü Ödülü'ne Çiğdem Toker layık görüldü