Sağanak yağış etkisini artıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre birkaç gündür yurtta etkisini gösteren sağanak yağış, yerel olarak etkisini artıracak.

Sağanak yağış etkisini artıracak

Meteoroloji’nin uyardığı yağışlar yurdu etkilemeyi sürdürüyor. Yurdun iç kesimleri hariç tüm bölgelerde görülen yağışlar bugün yer yer etkisini artıracak. Adana, Mersin ve Antalya’da yağışların kuvvetini artırması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde pus, yer yer sis hadisesi bekleniyor.

SICAKLIK BAZI BÖLGELERDE ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Marmara’nın doğusu ile İç Ege’de 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güneyli, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 19

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların, akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 25

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri, gece saatlerinden itibaren ise il merkezi ile batı ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların, sabah saatlerinde doğu ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor) 23

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 19

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 21

Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 15

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

(İHA)

Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımına sis engeli İlginizi Çekebilir Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımına sis engeli

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...