Sağanak yağış yer yer kuvvetini artıracak

Meteoroloji'nin tahminlerine göre hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek, yağışlar ise yer yer kuvvetini artıracak.

Sağanak yağış yer yer kuvvetini artıracak

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Sinop, Ardahan, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün öğle saatlerine kadar Rize çevreleri ile Artvin kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı, sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın güneyi ile Kuzey ve İç Ege’de yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 18
İstanbul: Parçalı bulutlu 18
İzmir: Az bulutlu 24
Adana: Parçalı ve az bulutlu 30
Antalya: Parçalı ve az bulutlu 28
Samsun: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 15
Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16
Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu 12
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 24

(İHA)

Dünya Meteoroloji Örgütü 20 yıl süre verdi: Yok olacaklar! İlginizi Çekebilir Dünya Meteoroloji Örgütü 20 yıl süre verdi: Yok olacaklar!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...