Güncel corona verilerini açıklayan Sağlık Bakanı Koca’dan ‘yüzde 70’ uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 4 Kasım 2021 Perşembe gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna göre son 24 saatte 228 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre düşüş yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tablodaki aşı oranları bizi yanıltmamalı, 84 Milyon içindeki karşılıklarını dikkate almalıyız. Bir doz aşı olanların tüm nüfusa oranı %67,2’dir. İki doz aşı olanların oranı ise sadece %59. Toplumsal bağışıklığı sağlayabilmek için bu oranın %70’in üzerine çıkarılması gereklidir" dedi.

Güncel corona verilerini açıklayan Sağlık Bakanı Koca’dan ‘yüzde 70’ uyarısı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 4 Kasım verilerine göre, 362 bin 832 test yapıldı.

Son 24 saatte, 29 bin 482 yeni vaka tespit edildi. 34 bin 743 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 228 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tablodaki aşı oranları bizi yanıltmamalı, 84 Milyon içindeki karşılıklarını dikkate almalıyız. Bir doz aşı olanların tüm nüfusa oranı %67,2'dir. İki doz aşı olanların oranı ise sadece %59. Toplumsal bağışıklığı sağlayabilmek için bu oranın %70'in üzerine çıkarılması gereklidir” dedi.

AŞILAMADA İLK SIRADA ORDU VAR

Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Ordu'yu Amasya, Muğla, Kırklareli, Osmaniye, Çanakkale,   Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Edirne takip etti.

Resim

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA'DA

Bakanlığın tablosuna göre Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa'yı sırasıyla Batman, Diyarbakır, Siirt, Muş, Mardin, Bingöl, Bitlis, Ağrı ve Bayburt takip etti.

DÜN VAKA VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 3 Kasım verilerine göre, dün 363 bin 238 test yapılmıştı. Dün, 29 bin 764 vaka tespit edilirken, 246 kişi hayatını kaybetmiş ve 33 bin 366 kişi sağlığına kavuşmuştu.

Resim Karantinaya alınan Erbakan'dan dikkat çeken aşı açıklaması İlginizi Çekebilir Karantinaya alınan Erbakan'dan dikkat çeken aşı açıklaması DSÖ Türkiye Temsilcisi'nden korkutan uyarı: 2,4 milyon kadar ölümle karşılaşılabilir İlginizi Çekebilir DSÖ Türkiye Temsilcisi'nden korkutan uyarı: 2,4 milyon kadar ölümle karşılaşılabilir

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ağrı AMASYA Balıkesir Bingöl Bitlis Çanakkale Corona Diyarbakır Edirne Eskişehir Kırklareli Mardin Perşembe Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...