Salgında işsiz kalan baba böyle dert yandı

"Halkın Otobüsü" ile İstanbul’un farklı ilçelerinde vatandaşlarla buluşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ekonomik sorunlara dikkat çekti. Çocukları olduğunu söyleyen ve Covid-19 salgını sürecinde uzun bir süre işsiz kaldığını belirten vatandaş, “Ne bir kuruş yardım aldım, ne de eve internet geldi. Çocuklarım neredeyse iki yıldır okuldan mahrum kalıyor. Ne internet alabildik ne de tablet” diyerek dert yandı.

Kentin farklı noktalarında vatandaşlarla buluşup, sorunlarını ve taleplerini dinleyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, bugün de Esenyurt ve Arnavutköy'deydi.

“EMEKLİLER GÜNÜNÜ PARKLARDA GEÇİRMEK ZORUNDA KALIYOR”

Şehirlerin meydanlarında, özellikle parklarda ve banklarda çoğunlukla emekli vatandaşların oturduğuna dikkat çeken Tekin, “Bunun temel nedeni nedir biliyor musunuz? Bir kafeye gitmemek için, ‘olur ya önümüze bir kahve gelir, çay gelir' diye zamanını, gününü burada (parklarda, banklarda) geçirmek zorunda kalıyor. Batılı emekliler ne yapıyor? Dünyayı geziyor. Sırtında çantası, keyfini çıkarıyor” şeklinde konuştu.

“NE İNTERNET ALABİLDİK NE DE TABLET…”

Bu sırada Tekin'in yanına gelen, çocukları olduğunu söyleyen ve Covid-19 salgını sürecinde uzun bir süre işsiz kaldığını belirten vatandaş, “Ne bir kuruş yardım aldım, ne de eve internet geldi. Çocuklarım neredeyse iki yıldır okuldan mahrum kalıyor. Ne internet alabildik ne de tablet” sözleriyle isyan etti.

Evlerine girebilmek için 2.5 km yol yürüyorlar! İsyan ettiler... İlginizi Çekebilir Evlerine girebilmek için 2.5 km yol yürüyorlar! İsyan ettiler... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 24 Temmuz 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) verileri İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kritik tabloyu paylaştı! İşte 24 Temmuz 2021 güncel corona virüsü (koronavirüs) verileri Fahrettin Koca: Esneklikten sıkı tedbire dönmeli İlginizi Çekebilir Fahrettin Koca: Esneklikten sıkı tedbire dönmeli
baba bodrum Çay CHP Corona Cumartesi emekli Esenyurt eylem Gürsel Tekin internet istanbul kahve Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı