Sözcü Plus Giriş

Süleyman Soylu’dan milyonluk tazminat davası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Gazetesi hakkında kendisine yönelik kişilik haklarını hedef aldığını iddia ettiği yayımlar nedeniyle 1 milyon liralık manevi tazminat davası açtı.

Güncellenme: 23:04, 05/07/2021
Süleyman Soylu’dan milyonluk tazminat davası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca, yazılı açıklama yaptı. Kızılca, Süleyman Soylu hakkında; Cumhuriyet Gazetesi tarafından 52 gündür 254’ü doğrudan müvekkiline yönelik olmak üzere, toplam 313 haber ve köşe yazısı yayımlandığını belirtti.

Kızılca, müvekkilinin kişilik haklarını hedef aldığını ileri sürdüğü bu haberlerin tamamen kurgu ve gerçeğe aykırı olduğunu, haberlerin veriliş biçimleri dikkate alındığında haber verme hakkının kötüye kullanıldığını savundu.

“MÜVEKKİLİMİN 52 GÜNDÜR MARUZ KALDIĞI SALDIRILAR…”

Kızılca, şöyle dedi:

* Gelinen aşamada müvekkilimin 52 gündür sistematik bir şekilde maruz kaldığı saldırının ağırlığı ve kabul edilemez oluşu, saldırının ülke genelinde geniş bir kitleye ulaşacak şekilde alenen yapılmış olması, gerçeğe aykırı haberlerin içeriğinde yer alan hususlar, bu hususlara bilerek ve istenerek yer verildiğinin çok açık olması, bu süreçte odak olarak karşımıza çıkan gazete tarafından sistematik olarak ısrarla saldırıda bulunulması üzerine 1 milyon Türk Lirası manevi tazminata hükmedilmesi talebiyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açılmıştır. DHA

İlginizi Çekebilirİçişleri Bakanlığı kaynakları: Süleyman Soylu'nun istifa ettiği iddiası doğru değilİçişleri Bakanlığı kaynakları: Süleyman Soylu'nun istifa ettiği iddiası doğru değilİlginizi ÇekebilirSüleyman Soylu'nun kuzeni hakkındaki iddialara şirketten açıklama geldi! CHP'li Murat Emir: İtiraf gibi açıklamaSüleyman Soylu'nun kuzeni hakkındaki iddialara şirketten açıklama geldi! CHP'li Murat Emir: İtiraf gibi açıklama
Yayınlanma Tarihi:23:01,