Traktörün römorkuna bağladığı köpeği metrelerce sürükledi

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kimliği belirsiz kişinin traktör römorkunun arkasına bağladığı köpeği sürükleyerek götürdüğü anlar, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olay, Süleymanpaşa ilçesine bağlı İnecik Mahallesi’nde meydana geldi. Traktör sürücüsü, römorka bağladığı köpeği sürüklemeye başladı.

Olayı gören bir kişi, o anları cep telefonuyla kayda aldı. Görüntülerde köpeğin hareketsiz şekilde sürüklendiği yer aldı. Görüntüleri çeken kişiye yanındaki arkadaşının, “İyi çek bu adamı. Köpeği çeke çeke öldürdü. Yanından geçerken yüzünü de çek. Herkes görsün bu adamı” dediği duyuldu.

TRAKTÖR SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili, cep telefonu kamerasıyla görüntülenen H.Ö. hakkında Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı, inceleme başlattı. İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Uğur Avcı da olayın yaşandığı İnecik Mahallesinde incelemelerde bulundu.

Savcının talimatıyla gözaltına alınan H.Ö., ilk ifadesinde köpeğin kendisine ait olmadığını ve traktörün arkasına bağlı olduğunu görmediğini iddia etti. Köpeği başkalarının bağladığını ileri süren H.Ö.’nün yarın savcılığı sevk edileceği öğrenildi.

İnecik’te yaşayan ve H.Ö.’nün yakını olduğunu söyleyen Recep Ö., bölgede çadır kuranların köpeği römorka bağladığını ileri sürdü. Recep Ö., “Römorklar burada duruyordu. Gündöndü toplamak için burada çadır kuruyorlar. Köpeği de römorkun arkasına bağlıyorlar. Amcamın oğlu da benim araba diyerek, arkasındaki köpeği görmemiş. Bakmamış arkasına, köpeğin bağlı olduğundan hiç haberi yok. O şekilde olmuş olay. Köpek de ölmemiş” dedi. DHA

Köpeğini darp eden doktora para cezası İlginizi Çekebilir Köpeğini darp eden doktora para cezası