Yüz yüze eğitime corona engeli! 600 öğrencisi olan okul kapatıldı

Yüz yüze eğitimle ilgili bazı tereddütler sürerken bir ilde artan vakalar nedeniyle okul kapatıldı. Kars’ın Kağızman ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenci ve öğretmenlerin Covid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından okul kapatılarak uzaktan eğitim sistemine geçildi.

Yüz yüze eğitime corona engeli! 600 öğrencisi olan okul kapatıldı

Kağızman'da yaklaşık 600 öğrencisi bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrenci ve öğretmenler de pozitif vaka sayısının artması nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçti.

Birçok öğretmen ve öğrencinin test sonuçlarının pozitif çıkmasıyla hemen harekete geçen Kağızman Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü okulun tamamına test yapılması kararını aldı.

OKUL VE PANSİYON KAPATILDI

Yapılan testler ile onlarca öğrenci ve öğretmenin test sonuçları pozitif çıktı, okul ve pansiyon hemen kapatılarak uzaktan eğitime geçildi. İHA

TTB'den kritik yüz yüze eğitim açıklaması: Önümüzdeki günlerde okullarda vakaların artmasına neden olabilir İlginizi Çekebilir TTB'den kritik yüz yüze eğitim açıklaması: Önümüzdeki günlerde okullarda vakaların artmasına neden olabilir Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çarpıcı yüz yüze eğitim ve tedbir açıklaması İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan çarpıcı yüz yüze eğitim ve tedbir açıklaması
Bilim Corona Kars öğrenci okul Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye yüz yüze