Zehra Zulal Atalay Laçin gözaltına alındı

Aksaray Üniversitesi’nde görev yapan ve doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin gözaltına alındı.

Zehra Zulal Atalay Laçin gözaltına alındı

Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde görevli öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin'in doçentlik belgesinin sahte olduğu iddialarının ardından Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü harekete geçmişti.

Rektörlük söz konusu öğretim üyesinin doçentlik belgesinin sahte olduğunu ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

GÖZALTINA ALINDI

Üniversite'nin şikayeti üzerine polis merkezine ifadeye gelen Laçin'in “dolandırıcılık” ve “evrakta sahtecilik” suçlarından gözaltına alındığı, emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

İDDİALARI YALANLAMIŞTI

Üniversitenin atamasını iptal etmesinin ardından Zehra Zulal Atalay Laçin ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, iddiaları yalanmış ve akademik eğitimine ilişkin belgeleri savcılığa sunduğunu ileri sürmüştü.

SÖZCÜ'nün yazdığı üniversitede kadrolaşma iddiaları TBMM'de İlginizi Çekebilir SÖZCÜ'nün yazdığı üniversitede kadrolaşma iddiaları TBMM'de Erdoğan 'kadın üniversitesi' projesinden vazgeçmedi İlginizi Çekebilir Erdoğan 'kadın üniversitesi' projesinden vazgeçmedi Üniversitede sınavsız müdür ve kişiye özel ilan İlginizi Çekebilir Üniversitede sınavsız müdür ve kişiye özel ilan

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...