Emniyet şeridini kullanan sürücünün bahanesi ‘pes’ dedirtti

İstanbul’da usulsüz çakar-siren tertibatı kullanan araçların belirlenmesi için denetim gerçekleştirildi. Emniyet şeridi ihlallerinin de kontrol edildiği denetimde şerit ihlali yapan bir sürücü, “Ağabey çok acelemiz vardı, düğüne yetişeceğiz” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, TEM Otoyolu Levent Fatih Sultan Mehmet Köprüsü katılımlarında çakar-siren denetimi gerçekleştirdi. 1 Kasım 2019'dan itibaren sivil araçların çakar-siren tertibatı bulundurmasının yasaklanması nedeniyle polis ekipleri yasağa uyulup uyulmadığını kontrol etti. Öte yandan emniyet şeridi ihlali yapan sürücülere de idari para cezası uygulandı.

“DÜĞÜNE YETİŞECEĞİZ ACELEMİZ VAR”

Denetimde, bir düğün arabasının emniyet şeridinde seyrettiği görüldü. Aracın sürücüsü son anda polisi fark ederek emniyet şeridinden çıktı, ancak sürücünün bu hamlesi polisin gözünden kaçmadı. Polis, aracı durdurarak sürücüye emniyet şeridini kullandığı için para cezası kesti. Düğüne giderken yedikleri ceza ile şaşkına dönen sürücü, “Ağabey çok acelemiz vardı. Evlilik vardı, düğün var. Düğüne yetişeceğiz. Ceza yedik, canları sağ olsun. İnşallah daha dikkatli olacağız” dedi.

KURALLARI İHLAL EDENLERE CEZA YAĞDI

Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen denetimde, emniyet şeridi ihlali yapan, araçlarında cam filmi bulunduran birçok sürücüye idari para cezası uygulandı. Denetimlerin devam edeceği öğrenildi. (İHA)

Çakarlı araçla siren çala çala akıl hastanesinden kaçtı İlginizi Çekebilir Çakarlı araçla siren çala çala akıl hastanesinden kaçtı İstanbul'da çakarlı araç denetimi İlginizi Çekebilir İstanbul'da çakarlı araç denetimi