Hamsinin kilosu 10 liraya düştü, tezgahlarda kuyruklar oluştu

Eskişehir'de 25 liraya satılan hamsinin kilosu Karadeniz'deki bolluk nedeniyle 10 liraya düştü. Balık almak isteyenler tezgahların önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Hamsinin kilosu 10 liraya düştü, tezgahlarda kuyruklar oluştu

Karadeniz’de balığın bollaşmasıyla fiyatlar da düştü. Eskişehir’deki balıkçı tezgahlarında önceki gün kilosu 35, dün ise 25 lira olan hamsi, bugün 10 liradan satılmaya başlandı.

“HERKES MEMNUN, ÇOK SIRA VAR”

Ucuza balık almak isteyenler de balıkçı tezgahları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Balıkçı Muharrem Şahin, fiyatı düşürdükleri için yoğunluk yaşandığını ifade ederek, “Hamsinin kilosu 25 liraydı, şu anda 10 liraya satıyoruz. Öğleden bu yana satışlar yükseldi. Biz en azından 3 gün daha hamsinin kilosunu 10 liradan satmaya çalışacağız. Hamsi fiyatı düşünce yoğunluk arttı. Özellikle şu pandemi döneminde insanlarımız yüksek besin değeri olan balığı yiyebilsinler diye 10 liradan satıyoruz. Herkes memnun, çok sıra var. En önemlisi alanda memnun, satan da memnun” dedi.

“UZUN SÜREDİR BEKLİYORUZ”

Hamsi alabilmek için kuyrukta bekleyenlerden Hamdi Uslu da fiyattan memnun olduklarını belirterek, “Fiyat düşünce kuyruğa girdik. Alabilmek için uzun süredir bekliyoruz. Yarım saat oldu bekliyorum. Daha önce hamsinin fiyatı yüksekti, alamıyorduk. Düşünce bu kadar kuyruk oldu” diye konuştu. DHA

Aşı olmadı, hamileyken virüse yakalandı İlginizi Çekebilir Aşı olmadı, hamileyken virüse yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...