Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: TIR otomobili ezdi

İstanbul Eyüpsultan Kuzey Marmara otoyolunda, süratli giderken sürücüsünün frene bastığı TIR, kontrolden çıkarak emniyet şeridinde sürücüsünün arıza nedeniyle durdurduğu otomobili ezip devrildi. Kazada yaralanan otomobil sürücüsü hastaneye kaldırıldı.

Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: TIR otomobili ezdi

Kaza, saat 16.40 sıralarında Kuzey Marmara otoyolu Odayeri mevkiinde meydana geldi.İddiaya göre, süratli giderken sürücüsü Hikmet K.’nin frene bastığı 41 KL 232 plakalı TIR, kontrolden çıkarak, sürücüsü İlkay Y.’nin arıza nedeniyle emniyet şeridinde durdurduğu 14 AAP 171 plakalı otomobile çarptı.

Otomobili altına alarak ezen TIR, duramayarak yol kenarına devrildi. İlkay Y., çevreden geçen diğer sürücüler tarafından otomobilden yaralı olarak çıkarıldı. Sağlık ekipleri, ilk müdahalesinin ardından İlkay Y.’yi Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

“FRENE BASMAK İSTEDİĞİMDE ARAÇ KAYMAYA BAŞLADI”

Kazadan yara almadan kurtulan TIR şoförü Hikmet K., “Ben seyir halindeydim. Frene basmak istediğimde araç kaymaya başladı. Sol tarafımdan geçen araçların üstüne devrilmemek için direksiyonu sağ tarafa kırdım. O araçta park halindeymiş görmemiştim. Uyarıcı bir levha da yoktu. Allah beni de onu da korudu. Açıkçası ciddi bir şeyi yok” dedi. DHA

Yurtta kalmak istemeyince odasını yaktı İlginizi Çekebilir Yurtta kalmak istemeyince odasını yaktı