Mersin’de sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 15 gözaltı

Mersin'de jandarma ekipleri, sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları özendirerek yatırım danışmanlığı, sanal para ve iş bulma vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen şahıslara yönelik gerçekleştirdiği şafak operasyonunda 15 kişiyi gözaltına aldı.

Mersin’de sosyal medya dolandırıcılarına operasyon: 15 gözaltı

Mersin'de jandarma ekipleri sosyal medya hesapları üzerinden son günlerde artan dolandırıcılık olaylarının önlenmesine yönelik operasyon yaptı. Düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alınırken suç aleti çok sayıda telefon ve malzemeye el konuldu.

İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları dolandıran şahısları takibe aldı. 8 aylık bir çalışma sonucunda merkez ilçeler ve Tarsus’ta sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşları özendirerek yatırım danışmanlığı, sanal para ve iş bulma vaadiyle dolandırıcılık yapan 15 kişi belirlendi.

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle önceden belirlenen adreslere eş zamanlı şafak operasyonu yapan ekipler, 15 kişiyi gözaltına aldı. Şahısların adreslerinde yapılan aramalarında çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

Ayrıca şüphelilerin hesap hareketlerinde yapılan incelemede 3 milyon liralık para trafiği olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şüphelilerin, jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Dolandırdığı yetmedi üstüne para istedi İlginizi Çekebilir Dolandırdığı yetmedi üstüne para istedi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...