Muğla Fethiye Ölüdeniz’de orman yangını çıktı! Belediye başkanından açıklama

Muğla'nın Fethiye ilçesinin dünyaca ünlü turistlik bölgesi Ölüdeniz'in Ovacık mevkiinde orman yangını çıktı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda ekibin alevlere müdahalesi sürüyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, "Yangın söndürme ekiplerinin işini zorlaştırmamak adına yangın bölgesinde trafik yoğunluğu oluşturmamaya çalışalım" dedi. Öte yandan Fethiye-Ölüdeniz karayolu da bir süreliğine ulaşıma kapatıldı.

Muğla Fethiye Ölüdeniz’de orman yangını çıktı! Belediye başkanından açıklama

Yangın, saat 00.30 sıralarında Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkiinde kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıktı.

Bölgeden yükselen dumanı görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda orman işçisi ile itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bölgeye ulaşan ekipler, arazözler ve itfaiye araçlarıyla yangına müdahalede bulunuyor. Yöre halkı ile tatilciler de söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sosyal medya hesabından “Yangına karşı tüm Fethiyeli yurttaşlarımı ormanlık alanlarda nöbete davet ediyorum. Yangın söndürme ekiplerinin işini zorlaştırmamak adına yangın bölgesinde trafik yoğunluğu oluşturmamaya çalışalım. Lütfen ekiplerimize yardımcı olalım, trafik yoğunluğunu azaltalım” dedi.

FETHİYE-ÖLÜDENİZ KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Yangın söndürme ekiplerinin olay yerine hızlı bir şekilde ulaşması için Fethiye-Ölüdeniz karayolu bir süreliğine ulaşıma kapatılırken, özel araçların geçişine izin verilmiyor. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat da yangın bölgesine gelerek çalışmaları yakından takip ediyor. DHA-İHA

Fethiye'de kırmızı alarm verildi İlginizi Çekebilir Fethiye'de kırmızı alarm verildi