Porsuk Çayı’nda fener alayı coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıl dönümü kutlamaları Porsuk Çayı’nda düzenlenen botlarla fener alayı, havai fişek ve Flyboard gösterisi ile tamamlandı. Köprü üstleri ve Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli marşlara büyük bir coşkuyla eşlik etti.

Porsuk Çayı’nda fener alayı coşkusu

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Porsuk'ta, botlarla fener alayını binlerce Eskişehirli büyük coşkuyla izledi. Fener alayının sonunda Porsuk Çayı üzerinde nefes kesen bir Flyboard gösterisi gerçekleştirildi.

Porsuk Çayı üzerindeki köprülerde ve kıyılarda yerini alan binlerce Cumhuriyet sevdalısına Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından Türk bayrakları dağıtıldı.

Fener alayını CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile binlerce vatandaş izledi. Fener Alayı kortejinde bulunan tekne üzerinden Eskişehirlilere seslenen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Porsuk kenarını ve köprüleri dolduran vatandaşlara etkinliklere gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür ederek bayramlarını kutladı.

Karabağ'da 29 Ekim kutlaması İlginizi Çekebilir Karabağ'da 29 Ekim kutlaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...