Yakalanan sahte avukat için istenen ceza belli oldu

Siirt'te duruşma salonuna avukat cübbesiyle girmeye çalışırken gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Abdurrahman B., iki ayrı suçtan 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Yakalanan sahte avukat için istenen ceza belli oldu

Siirt Adliyesi’nde 16 Eylül’de, 18 yaşındaki kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan eski uzman çavuş Musa Orhan’ın yargılandığı duruşma salonuna avukat cübbesiyle girerken polisin dikkati sayesinde yakalanan Abdurrahman B. (42) hakkında Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

DAHA ÖNCEDEN DE DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN İŞLEM YAPILDI

Tutuklu sanık Abdurrahman B. hakkında “resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan” ve “kamu görevini usulsüz üstlenme” suçlarından hazırlanan iddianame, 4. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede adliyede polislerin daha önce hakkında “dolandırıcılık” suçundan işlem yaptıkları Abdurrahman B.’den avukat kimliğini ibraz etmesini istediği, sanığın da kendisini “Baran Gümüş” olarak tanıttığı ve herhangi bir belge ibraz etmek istemediği ifade edildi.

Tutuklu sanık Abdurrahman B. hakkında “resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyan” ve “kamu görevini usulsüz üstlenme” suçlarından 6 aydan 4 yıla kadar hapis ve mahkumiyeti halinde Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesinde öngörülen hak yoksunluklarına hükmedilmesine karar verilmesi isteniyor. (İHA)

Kazada oğullarını kaybeden aile: Avukat bizi dolandırdı İlginizi Çekebilir Kazada oğullarını kaybeden aile: Avukat bizi dolandırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...