CDC direktörü, pandeminin bitişinin insan davranışına bağlı olduğunu söyledi

Covid-19 pandemisi 20. ayına girerken bazı tıp uzmanları, virüsün son büyük dalgalanmasını yaşadığını belirtirken ne zaman biteceği konusunda herhangi bir tahminde bulunamıyorlar.

CDC direktörü, pandeminin bitişinin insan davranışına bağlı olduğunu söyledi

CDC Direktörü Rochella Walensy, bu hafta katıldığı bir sağlık oturumunda “aşılarımız var, ancak insanların davranışlarını tahmin edemiyoruz. Ve insanların davranışları bu pandemide pek de iyi hizmet etmedi” dedi.

Bulaşıcı hastalıklar uzmanı, ABD nüfusunun yalnızca yaklaşık yüzde 55’inin tamamen aşılanmış olduğunu belirtirken, daha bulaşıcı delta varyantıyla savaşmak için yeterli bağışıklık olmadığı konusunda uyardı.

Walensky sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu, toplumda hastalığa yakalanmamak için çok fazla korumaya ihtiyacımız olduğu anlamına geliyor. Sorun şu ki, bazı topluluklar yüksek aşı oranlarına sahip ve çok iyi korunuyor, ancak hâlâ çok az korumaya sahip yerler var. Ve virüs aptal değil. Ancak şimdiye kadar, birbirimizle savaştık ve ortak düşmanımız olan virüs ile savaşmıyoruz.”

CDC uyarıyor: 'Hastaneler aşılanmamış insanlarla dolu' İlginizi Çekebilir CDC uyarıyor: 'Hastaneler aşılanmamış insanlarla dolu' CDC'den hamilelere corona aşısı tavsiyesi İlginizi Çekebilir CDC'den hamilelere corona aşısı tavsiyesi TikTok inceleme altında: Çocuklara Covid aşıları hakkında yanlış bilgiler sunuyor İlginizi Çekebilir TikTok inceleme altında: Çocuklara Covid aşıları hakkında yanlış bilgiler sunuyor
ABD Corona hamilelik Reuters Sağlık sosyal medya Teknoloji TikTok