Rekabet kızıştı: Amazon’un bulut yöneticisi Microsoft’a geçti

Amazon'un bulut yöneticisi Charlie Bell, kurumsal başkan yardımcısı olarak Microsoft'a geçti.

Rekabet kızıştı: Amazon’un bulut yöneticisi Microsoft’a geçti

Amazon ve Microsoft arasındaki rekabet biraz daha kızıştı. Son olarak Amazon’un deneyimli yöneticilerinden birini transfer eden Microsoft, sektörde rakibinin önüne geçmek çalışmalara devam ediyor.

Amazon, tüm Amazon’u yönetmek için AWS (Amazon Web Services) CEO’su Andy Jassy’yi seçtiğinde Bell, AWS’nin başına geçmeye aday olarak kabul ediliyordu. Ancak Amazon ve Microsoft arasındaki rekabetin bir uzantısı olarak 15 yıldır Amazon’da görev alan Bell Microsoft’a geçti. Bell’in Microsoft’taki görev tanımı henüz belli değil.

Amazon, daha önce rakip şirketlere giden çalışanlarına karşı davalar açmıştı. Ancak Bell ile ilgili planları hakkında henüz herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Amazon'da Jeff Bezos dönemi sona erdi İlginizi Çekebilir Amazon'da Jeff Bezos dönemi sona erdi Pandemide rekor büyüme: Microsoft'un piyasa değeri 2 trilyon doları aştı İlginizi Çekebilir Pandemide rekor büyüme: Microsoft'un piyasa değeri 2 trilyon doları aştı Yüzlerce Amazon çalışanından Jeff Bezos ve Andy Jassy'e çağrı İlginizi Çekebilir Yüzlerce Amazon çalışanından Jeff Bezos ve Andy Jassy'e çağrı