Tüm dünyada Instagram çöktü

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram'a girişte global düzeyde yaşanan sorun çözüldü. Kullanıcılar, saatler sonra Instagram'a ulaşabiliyor.

Tüm dünyada Instagram çöktü

Ünlü sosyal medya platformu Instagram'a bir süredir ulaşım sağlanamıyordu.

Kesinti izleme sitesi Downdetector’a göre, dünya çapında binlerce kişi Instagram’a erişim sorunu yaşıyor. Twitter'da ‘#instagramdown' (instagram çöktü) etiketi kısa sürede popüler hale geldi.

Kesintinin nedeni belirsizliğini korurken, sorunları bildirenlerin yüzde 51’i uygulamaya erişemediklerini, yüzde 29’u sunucu sorunları olduğunu ve yüzde 21’i Instagram web sitesinde sorun yaşadığını söyledi.

IOS VE ANDROİD’DE BENZER SORUNLAR 

Kesintinin hem IOS hem de Android işletim sistemini kullanan kişilerde görüldüğü vurgulandı.

Instagram hikayelerine yeni resimler veya videolar yüklemeye çalışan kullanıcılar, “Bir şeyler ters gitti, lütfen daha sonra tekrar deneyin” yazan bir hata mesajı aldıklarının altını çizdi.

Sorun, bir kaç saatlik sıkıntının ardından giderildi.

Konuyla ilgili Facebook ve Instagram tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Facebook'tan tartışma yaratan şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede İlginizi Çekebilir Facebook'tan tartışma yaratan şifreleme hamlesi: WhatsApp, Instagram ve Messenger mesajları tehlikede Instagram'dan kullanıcılarına güvenlik uyarısı İlginizi Çekebilir Instagram'dan kullanıcılarına güvenlik uyarısı