Rusya: Ukrayna, füze saldırısında kendi askerlerini öldürdü

Rusya’nın 156. güne giren Ukrayna işgali ülkenin doğusunda şiddetli çatışmalara yol açarken, Rusya, Donetsk’te Ukrayna’nın füze saldırısında Ukraynalı savaş esirlerinin öldüğünü duyurdu.

Rusya: Ukrayna, füze saldırısında kendi askerlerini öldürdü

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna güçlerinin Donetsk'e yönelik füze saldırısında 20 Ukraynalı savaş esirinin öldüğünü bildirdi. Açıklamada, Ukrayna'nın ABD yapımı HIMARS füzeleriyle bu sabah ayrılıkçıların kontrolündeki bölgeye düzenlediği saldırıda 75 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Bakanlığın günlük brifinginde, “Olenivka bölgesinde esirlerin yargılanmadan önce tutulduğu bir merkeze HIMARS ile saldırı düzenlendi. Burada Azov Taburu savaşçıları da vardı” denildi.

Reuters haber ajansı, bu bilginin bağımsız kaynaklarca doğrulanmadığını aktardı.

UKRAYNA, RUSYA’YI SUÇLADI

Ukrayna ise saldırının sorumlusunun Rus güçleri olduğunu savundu. Ukrayna silahlı güçleri, “Rus işgalciler bu şekilde Ukrayna’yı ‘savaş suçu’ işlemekle suçlamaya ve esirlerin işkence görüp idam edildiğini saklamaya devam ediyorlar” dedi.

Azov Taburu güçleri, Mariupol'deki Azovstal fabrikasında haftalarca direnişi sürdürdükten sonra mayıs ayında Rus ordusunun kenti ele geçirmesinin ardından teslim olmuştu.

Rusya: Azovstal'ın altında 152 ceset bulundu İlginizi Çekebilir Rusya: Azovstal'ın altında 152 ceset bulundu Rus yanlısı rahip, Ukraynalı rahibe haçla saldırdı İlginizi Çekebilir Rus yanlısı rahip, Ukraynalı rahibe haçla saldırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...