Rusya’dan Pelosi’nin Tayvan ziyaretiyle ilgili açıklama

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretinin, Washington'un Ukrayna'daki durumla ilgili yaklaşımını yansıttığını ifade ederek, "Ziyaret, ABD'nin dokunulmazlığını herkese kanıtlama arzusunu yansıtıyor" dedi.

Rusya’dan Pelosi’nin Tayvan ziyaretiyle ilgili açıklama

Çin-ABD arasında tansiyonun yeniden yükselmesine yol açan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin Tayvan ziyaretine Rusya’dan da tepki geldi.

Myanmar’da bulunan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pelosi’nin ziyaretinin Washington’un Ukrayna’daki durumla ilgili yaklaşımının aynısını yansıttığını söyledi. Ziyaretin Washington’un Çin’i kızdırmak için kasıtlı bir girişimi olduğunu söyleyerek ABD’yi eleştiren Lavrov, “Onları neyin harekete geçirdiği konusunda yorum yapmak istemiyorum. Ancak Washington’un Ukrayna’daki durumla ilgili aynı çizgisini yansıttığı konusunda hiçbir şüphem yok. Bu ziyaret, ABD’nin dokunulmazlığını herkese kanıtlama arzusunu yansıtıyor. Bunun Çin için ne anlama geldiği çok iyi bilinirken, birdenbire böyle bir sıkıntı çıkarmak için başka bir neden göremiyorum” ifadelerini kullandı.

Tayvan liderinden Pelosi ile görüşme sonrası açıklama İlginizi Çekebilir Tayvan liderinden Pelosi ile görüşme sonrası açıklama Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Esad yönetiminden destek geldi İlginizi Çekebilir Çin-Tayvan gerilimi büyüyor: Esad yönetiminden destek geldi Pelosi'nin Tayvan ziyareti: Jetler havalandı, otelin önünde kuş uçurulmadı... İlginizi Çekebilir Pelosi'nin Tayvan ziyareti: Jetler havalandı, otelin önünde kuş uçurulmadı...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...