Rusya’dan Türkiye’nin olası Suriye operasyonuyla ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki görüşme öncesinde Kremlin'den Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine operasyon hazırlıklarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi.

Rusya’dan Türkiye’nin olası Suriye operasyonuyla ilgili açıklama

Kremlin, Türkiye’nin Suriye konusunda haklı güvenlik endişeleri olduğunu ve bunları dikkate alacaklarını açıkladı.

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki görüşme öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Suriye’nin toprak ve siyasi bütünlüğünü tehlikeye atabilecek adımlardan kaçınmanın önemli olduğunu” söyledi.

Suriye’de Beşar Esad yönetimini destekleyen Rusya, daha önce, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik olası operasyonuna karşı çıkmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya gelecek. İki hafta içinde ikinci kez bir araya gelecek iki liderin, Suriye gündemini de ele alması bekleniyor.

Erdoğan-Putin görüşmesine saatler kala dikkat çeken analiz İlginizi Çekebilir Erdoğan-Putin görüşmesine saatler kala dikkat çeken analiz Türkiye, Suriye operasyonuna hazırlanırken, Rusya ve Suriye ordusundan dikkat çeken hamle İlginizi Çekebilir Türkiye, Suriye operasyonuna hazırlanırken, Rusya ve Suriye ordusundan dikkat çeken hamle

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...