OPEC+ bu yıl için petrol piyasasındaki arz fazlası tahminini düşürdü

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya liderliğindeki ülkelerin oluşturduğu OPEC+'ın Ortak Teknik Komitesi (JTC) bu yıl için petrol piyasasındaki arz fazlası tahminini günlük 200 bin varil düşürerek 800 bin varile indirdi.

OPEC+ bu yıl için petrol piyasasındaki arz fazlası tahminini düşürdü

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya liderliğindeki ülkelerin oluşturduğu OPEC+’ın Ortak Teknik Komitesi (JTC) bu yıl için petrol piyasasındaki arz fazlası tahminini günlük 200 bin varil düşürerek 800 bin varile indirdi.

Açıklamayı iki OPEC+ delegesi Reuters’a yaptı.

YARINKİ BAKANLAR TOPLANTISI ÖNCESİ

JTC, OPEC+’ın yarınki bakanlar toplantısı öncesinde bugün bir araya geldi.

Öte yandan OPEC, küresel petrol üretiminin haziranda bir önceki aya göre günlük 1 milyon 320 bin varil artarak yaklaşık 99 milyon 820 bin varile yükseldiğini bildirmişti.

Petrol fiyatları ise, Çin ve Japonya’nın zayıf imalat verilerinin talep görünümü üzerinde baskı oluşturmasıyla dün gerilemişti. (REUTERS)

Bloomberg: Türk şirketlerinin tahvilleri sıkıntılı bölgeye girdi İlginizi Çekebilir Bloomberg: Türk şirketlerinin tahvilleri sıkıntılı bölgeye girdi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Ticari kredi faizleri yüzde 30-50 arasında İlginizi Çekebilir TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Ticari kredi faizleri yüzde 30-50 arasında

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...