Ümraniye Belediyesi arazi üstüne arazi satıyor

Ümraniye Belediyesi, "Anadolu Yakası'nın Maslak'ı" olarak nitelendirilen Saray Mahallesi'ndeki bir arazisini daha gözden çıkardı.

Ümraniye Belediyesi arazi üstüne arazi satıyor

Ümraniye Belediyesi, Anadolu Yakası’nın gözde finans merkezinde değerli arazisini daha haraç mezat satacak.

AKP’li belediye, son dönemde peş peşe düzenlediği ihalelerle aynı bölgedeki birçok değerli arazisini paraya çevirmeye devam ediyor.

Kısa süre önce aynı bölgede çok bir arazisini 80 milyon lira tahmini bedelle ihale eden Ümraniye Belediyesi, en değerli arazilerinden birini daha satışa çıkardı.

Belediye, Saray Mahallesi’nde, bankalar, AVM ve iş merkezlerinin bulunduğu konumdaki, 2991 metrekare arazi için tahmini 120 milyon TL bedel belirledi.

Kapalı Teklif Usulü ve artırmalı olarak düzenlenecek ihaleye 8 Ağustos günü mesai saati bitimine kadar teklif verilebilecek. İhale 9 Ağustos saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Bir süre önce arazi üzerinde bulunan ve restoran işletilen bina yıkılmıştı.

PEŞ PEŞE DİKKAT ÇEKEN İHALELER 

Ümraniye Belediyesi, kısa süre önce bu alana 100 metre mesafedeki bir arazisini 80 milyon lira tahmini bedelle satışa çıkarmıştı.
Belediye’nin en dikkat çeken satışlarından biri de FETÖ’cülerin medya üssü olarak tanıtılan “Samanyolu Medya Center” arazisiydi. Ümraniye Belediyesi araziyi, 73 milyon TL bedelle, Yapı Yapı şirketine verdi. Zafer Yıldırım’ın sahibi olduğu Yapı&Yapı şirketi son yıllarda kamudan aldığı ve toplamı milyarlarca lirayı bulan ihalelerle dikkat çekiyor. Yapı Yapı, son olarak Atatürk Havalimanı’nın pistlerini kırarak yerine Millet Bahçesi yapacak müteahhit olarak gündeme gelmişti.

FETÖ'nün medya üssü ofis projesi oluyor İlginizi Çekebilir FETÖ'nün medya üssü ofis projesi oluyor

 

Atatürk Havalimanı'na ağaç, Ümraniye'ye beton İlginizi Çekebilir Atatürk Havalimanı'na ağaç, Ümraniye'ye beton

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...