Bakan Kurum: Kirada da konut fiyatlarında da gerileme olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut ve kira bedellerindeki artışın suni olduğunu savundu ve "Bunu hep söylüyoruz. Kirada da konut fiyatında da gerileme olacak" dedi.

Bakan Kurum: Kirada da konut fiyatlarında da gerileme olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, konut ve kiralardaki artışın suni olduğunu söyledi ve “Bunu hep söylüyoruz. Kirada da konut fiyatında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle buna imkân sağlayacağız. İnşallah her işte olduğu gibi konut işinde de vatandaşımızı açta açıkta bırakmayacağız” dedi.

Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Konut ve kira artışları ile ilgili konuşan Kurum, “Bu suni bir artış, hep söylüyoruz. Bizim hamlelerimizle birlikte sistem oturacak. Arzda sıkıntı varsa; Sayın Cumhurbaşkanı’mız giderecek süreci de paylaşacak. Ve o da fiyatların geri gelmesine neden olacak” diye konuştu.

SOSYAL KONUT PROJESİNİN DETAYLARI EYLÜLDE

Maliyet artışına değinen, demir ve çimento gibi ana maliyetlerde şu anda düşüş olduğunu kaydeden Kurum, “Bu biraz da dünyadaki tedarik zincirinin oturmasıyla alakalı. Ülkeler üretime geçti, arz arttı ve talep aynı kalınca mecburen fiyat da geri geliyor” dedi.

Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesinin detaylarının ise eylül ayında kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi. (DHA)

Aidatlar 8 bin lirayı buldu: Sitelerde kavga var İlginizi Çekebilir Aidatlar 8 bin lirayı buldu: Sitelerde kavga var Konut fiyat artışında dünya şampiyonuyuz İlginizi Çekebilir Konut fiyat artışında dünya şampiyonuyuz Konut fiyat artışında rekor serisi sürüyor İlginizi Çekebilir Konut fiyat artışında rekor serisi sürüyor Konut fiyatlarındaki artış sürüyor: Kadıköy'de kiralık ortalaması 19 bin TL İlginizi Çekebilir Konut fiyatlarındaki artış sürüyor: Kadıköy'de kiralık ortalaması 19 bin TL
Loading...