Akçay’da tekne battı: 1 kişi kurtuldu, 2 kişi kayıp

Edremit ilçesinde fiber tekne battı. Teknedeki Volkan Onay yüzerek karaya çıkarken, kaybolan Hasan Hüseyin Işıktaş ve Sinan Yeniçeri (40) ise aranıyor.

Edremit’te otel işleten Sinan Yeniçeri, dün saat 21.00 sıralarında beraberinde Hasan Hüseyin Işıktaş ve Volkan Onay ile ‘Never Say’ isimli motorlu fiber teknesiyle Akçay Mahallesi’nden denize açıldı. 21.30 sıralarında tekne alabora oldu.

Teknenin battığını sahilden gören Yeniçerinin kardeşi Kamuran Yeniçeri, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Teknedekilerden Volkan Onay, bir süre sonra yüzerek kıyıya çıktı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri Sinan Yeniceri ve Hasan Hüseyin Işıktaş için arama kurtarma çalışması başlattı. Geniş bir alanda geceden beri süren, Balıkesir Büyükşehir Belediye Sualtı Arama Kurtarma ekibinin de destek verdiği çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamadı.

“HAVADAN VE KARADAN ARAMA YAPILIYOR”

Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Akçay’a gidip, fiber teknenin batması sonucu 1 kişinin yüzerek kurtulduğu, 2 kişinin ise kayıp olduğu olayla ilgili sahil güvenlik yetkililerinden bilgi aldı.

Kaymakam Odabaş, burada yaptığı açıklamada, “Elim bir kaza meydana geldi. AFAD ekipleri ve sahil güvenlik ekiplerimiz burada çalışıyorlar. Sahil güvenlik ekibimiz 1 helikopter ve 3 bot ile bu bölgede, 1 uçak ile de Gömeç ilçesinde arama yapıyor. Ekiplerimiz ayrıca karadan da aramalara devam ediyor. Şu an 2 kişi kayıp” dedi.

“TEKNE MOTOR ARIZASI YAPINCA AÇIĞA SÜRÜKLENMİŞLER”

Kayıp olan iki kişiden otel işletmecisi Sinan Yeniçeri’nin kardeşi Kamuran Yeniçeri de “Dün saat 21.30 sıralarında tekneyle açıldılar. Tekne motor arızası yapınca açığa sürüklenmişler. Küçük bir balıkçı teknesiydi” dedi. (DHA)

Şiddetli rüzgar tekneleri batırdı İlginizi Çekebilir Şiddetli rüzgar tekneleri batırdı Fethiye'de tekne battı İlginizi Çekebilir Fethiye'de tekne battı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...