AKP’li Savcı Sayan’a tepki: Bu savaş halini yaşatanlara yazıklar olsun!

Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım, AKP'li Belediye Başkanı Savcı Sayan'ın adamlarıyla birlikte yakınlarının marketinin önünde uzun namlulu silahlarla ateş açılan anların videosunu paylaştı. Yıldırım, "Kaçışan halkımıza, analarımıza, bacılarımıza, küçük çocuklarımıza bu savaş halini yaşatanlara yazıklar olsun" dedi.

Ağrı’da Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırm ile AKP’li Savcı Sayan arasında yaşanan olayların yankıları devam ediyor. AKP’li Savcı Sayan’ın korumaları ve yakınları ile kentte uzun namlulu silahlarla yürüdüğü görüntüler gündem olmuştu.

27 Temmuz gecesi yaşanan olayda adamları ile Ağrıspor Başkanı Yıldırım’ın yakınlarının bulunduğu Murat Mahallesi’ndeki marketin önünde yaşanan olayların görüntüsünde çok sayıda silah sesi duyuyluyor. Videoda, sokakta bulunan kadın ve çocukların silah seslerini duyunca kaçtıkları görülüyor. Kadınlarından birinin “Savcı Sayan” diyerek bağırdığı da duyuyluyor.

“İNŞALLAH HAK ETTİKLERİ CEZAYI ÇEKERLER”

Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım, görüntüleri dün gece “Kaçışan halkımıza, analarımıza, bacılarımıza, küçük çocuklarımıza bu savaş halini yaşatanlara yazıklar olsun. İnşallah hak ettikleri cezayı çekerler tek kelimeyle yazıklar olsun” notuyla yayınladı.

Ağrıspor Başkanı Yıldırım, Sayan’ın Ağrıspor’u ele geçirmek istediğini belirterek, “Beş yıllık kulüp müdürümü bilgi sızdırması için işe almış. Kulüp müdürünü tehdit etmek için geldiler ve kavga çıktı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tunç silah çekince bizimkiler de yumruk atıyor ve Ahmet Tunç kaçıp Savcı Sayan'ın yanına gidiyor. 20 dakika sonra Sayan, 100 kişilik bir grupla sahip olduğumuz marketin önüne geliyor. Ahmet Tunç'un kardeşi hücum ediyor. Bunun üzerine tekrar birbirine giriyorlar. Savcı Sayan, şoförü tarafından arabaya koyulup kaçırılıyor. Orada bulunan 8-10 tane sivilin, yani hiçbirinin resmi forması yok, havaya belki 200 tane mermi sıkıyorlar” demişti.

Savcı Sayan ise yaptığı açıklamada olayların Ağrıspor ile ilgisi olmadığını açıklamıştı.

SAVCI SAYAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, sosyal medyada gündem olan görüntüsünden sonra yeni bir açıklama daha yaptı. Sayan, “PKK'nın silahlarını alkışlayanlar, devletin silahından rahatsız olmuşlar” dedi. CHP Ağrı Gençlik Kolları ise önceki gün yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gideceği ve bütün provakatif eylemlerden Savcı Sayan’ın sorumlu olacağını belirtmişti.

“KILIÇDAROĞLU’NUN GELİŞİ İLE İLGİSİ YOK”

AKP’li Savcı Sayan, uzun namlulu silahlarla kent sokaklarında dolaşmasıyla ilgili olarak yapılan haberlerin ardından yine sosyal medya üzerinden yaptığı ilk açıklamasında “Yapılan haberlerin tamamı yalan haber olup, asılsızdır. Olayın Ağrıspor ile ya da bahsedildiği gibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ağrı’ya gelişi ile ilgisi bulunmamaktadır” demişti.

“AĞRI’DA SOKAKTA SİLAHLA YÜRÜMEM”

Ağrıspor Başkanı Mehmet Yıldırım ise Savcı Sayan’ın Ağrıspor’u ele geçirmek istediğini belirterek yakınlarının iş yeri ve evlerinin olduğu mahalleye silahlı baskın düzenlendiğini ileri sürerek o anların görüntülerini yayınlamıştı. Son olarak AKP’li Sayan, hakkındaki iddialara ve o görüntülere ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı.

“BİZE SALDIRDILAR YARDIMCIM DARP EDİLDİ”

Twitter üzerinden bir video mesajı paylaşan Sayan, “Ağrı'nın sokaklarında hiçbir zaman silahla dolaşmam” diyerek şunları söyledi:

“Biz o gün talihsiz bir olay yaşadık. Ben, belediye başkan yardımcımız ve yanımızdaki ekip saldırıya uğradık. Belediye başkan yardımcım darbedildi, yanımdaki insanlar darbedildi. Beni korumakla görevli arkadaşlar beni güvenli bir alana çekmek için uğraştılar. Bizim kendi çekimimizde orada bir silah görünmüş, devletin silahı. PKK'nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu çok önemsemiyoruz fakat Türk halkının vicdanını rahatlatmak için açıklama yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur.”

AY ÇİÇEKLERİNİ KOPARMASI DA GÜNDEM OLDU

Öte yandan Savcı Sayan’ın, yine adamları ile Ağrı’da bir iş yerinin önüne ekilen ay çiçeklerini söktürmesi de büyük tepki topladı. Caddeyi renklendirmek için birkaç ayçiçeği eken vatandaşa tepki amaçlı Savcı Sayan ve yanındaki adamların gece yarısı ay çiçeklerini koparıp yere attığı görüntüler ortaya çıktı. Sayan’ın uzun namlulu silahlarla kent sokaklarında dolaşmadan bir gün önce çekildiği belirtilen görüntülerde, bir vatandaş, “Ne istedin üç tane ay çiçeğimizden, sen geldin onları kopardın. Kopardın ne oldu bak yer gök inledi. Başına gelmeyen kalmadı” diye konuştuğu belirlendi.

Ağrıspor Başkanı Yıldırım'dan olay iddia: Savcı Sayan kulübü ele geçirmek istiyor İlginizi Çekebilir Ağrıspor Başkanı Yıldırım'dan olay iddia: Savcı Sayan kulübü ele geçirmek istiyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...