Ankara’daki cemevi saldırılarıyla ilgili yeni gelişme

Ankara'da cemevlerine saldırı soruşturmasında gözaltına alınan ve savcılığa sevk edilen 3 şüpheliden Ahmet Ozan K. tutuklanırken diğer 2 şüpheli ev hapsi adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı. Ahmet Ozan K.'nın da ifadesi ortaya çıktı.

Ankara’daki cemevi saldırılarıyla ilgili yeni gelişme

Başkent’te, Çankaya ve Mamak ilçelerinde bulunan cemevi ile Alevi dernek ve vakıflarına saldırı yapıldıktan sonra 3 şüpheli polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan şüpheliler Ahmet Ozan K., Ç.C.B. ve B.G. emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesine sevk edildi. Mahkemede saldırıları gerçekleştirdiği tespit edilen Ahmet Ozan K. tutuklanırken Ç.C.B. ve B.G. ev hapsi ile adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

45 DAKİKADA 3 SALDIRI

Ankara’da geçtiğimiz cumartesi günü 45 dakika içinde 3 cemevine saldırı düzenlenmişti. Aracıyla Eskişehir'e kaçmak isteyen saldırgan Ahmet Ozan K, Ankara'ya 70 kilometre uzaklıkta yolda yakalanmıştı. İzmir’de yaşayan ailesinin, saldırgan Ahmet Ozan K. ile ilgili polise giderek ‘kayıp’ başvurusunda bulunduğu da ortaya çıkmıştı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, bugün yaptığı açıklamada cemevlerine yönelik saldırılarla ilgili, “Olayın gerçekleşme süresi oldukça kısa, buradan da bunun planlandığı anlaşılıyor. 3 kişi gözaltına alındı, soruşturma devam ediyor. İrtibatları ile ilgili bazı örgüt bağlantıları da var” açıklamasını yapmıştı.

Ankara’da cemevlerine saldırı soruşturmasında gözaltına alınan ve savcılığa sevk edilen 3 şüpheliden Ahmet Ozan K. tutuklanırken diğer 2 şüpheli ev hapsi adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı. Ahmet Ozan K.’nın da ifadesi ortaya çıktı.

İmamoğlu: Cemevleri ibadethanedir! Nokta İlginizi Çekebilir İmamoğlu: Cemevleri ibadethanedir! Nokta Soylu'dan cemevine saldırı açıklaması: Planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacak İlginizi Çekebilir Soylu'dan cemevine saldırı açıklaması: Planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...